Kauno policija atsiskaitė visuomenei. Ko ateityje tikėtis pareigūnams?

2015-01-28

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai dalyvavo susitikime su Kauno apskrities policija, kur išklausė 2014 metų policijos veiklos Kauno apskrityje ataskaitą, bei domėjosi prioritetinėmis kryptimis ateinančiais metais.  Remiantis susitikime pateikta informacija, „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pakomentavo, kokių pokyčių ateityje gali tikėtis dirbantieji policijoje.

Šiandien vykusio susitikimo metu buvo aptarti policijos nuveikti geri darbai 2014 metais. Savo pranešimo metu, policijos generalinis komisaras Linas Pernavas užsiminė ir kokių pokyčių gali tikėtis policijos pareigūnai ateityje. Tiesa, profesinės sąjungos atstovai komisaro pasisakymą sutiko dviprasmiškai.

Buvo pranešta, kad departamentas toliau kovos su korupcija bei pareigūnų papirkinėjimu, ketinama darbuotojams kelti aukštesnius reikalavimus, bei didinti patruliuojančių pareigūnų skaičių, vietoje dirbančiųjų kabinetuose. Neatmetama galimybė ir didinti policininkų atlyginimus, tačiau laikantis principo „verčiau bus mažiau darbuotojų, bet dirbančių ir uždirbančių daugiau“.

Kaip po susirinkimo teigė Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, šis komisaro pasisakymas profsąjungos atstovams kelia abejones.

„Mūsų visų bendras tikslas – gyventi saugesnėje visuomenėje. Taip pat sutinkame ir su mintimi, kad profesionaliems, atsidavusiems darbuotojams turi būti sąžiningai ir proporcingai atlyginama už sunkų darbą. Tačiau keista, kai oficialiai išėjus iš krizinio laikotarpio, vadovas ateities perspektyvas pradeda vertinti pesimistiškai“ – sakė LPS „Sandrauga“ pirmininkas.

Jis taip pat paaiškino, kad komisaro žodžius vertinti kritiškai verčia ir ankstesnė LPS „Sandrauga“ patirtis ginant ir atstovaujant policijos pareigūnus. „Anksčiau esame susidūrę su atvejais, kuomet policijos, kaip organizacijos, prestižas buvo keliamas eilinių pareigūnų sąskaita, o tai baigdavosi paradoksaliomis situacijomis. Pavyzdžiui, dar dabar tęsiasi pora bylų, kuriose pareigūnai buvo  nubausti už tai, kad neatliko to, ko padaryti jie paprasčiausiai negalėjo dėl techninių priežasčių ar netgi statuto reikalavimų“.

„Tad tikimės, kad ateityje tobulinant policijos darbą,  bus išvengta tokių klaidų, darbuotojų išnaudojimo ir policijos darbo kokybė bus keliama lygiagrečiai gerinant pareigūnų darbo sąlygas“ – teigė Kęstutis Juknis.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *