Verslo ap(si)dovanojimai tęsiasi!

2015-02-02

Praėjusią savaitę įvyko dar vieni apdovanojimai, skirti pažymėti ir pagerbti geriausius verslus. Šįkart – už nuopelnus būnant „geriausiu darbdaviu“. Tačiau pažvelgus į nugalėtojų sąrašą, kitaip tariant – geriausiais 2014 metų darbdaviais pripažintas įmones, mažų mažiausiai kyla nuostaba – ar nenuvažiavome su burokais į malūną?!

Karjeros portalo CV-Online teigimu, apdovanojimai Top darbdavys 2014 įteikti „2014 metų Lietuvos geriausiems darbdaviams“, kuriuos minėtame portale rinko įmonių darbuotojai bei ieškantys darbo.

Nors Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ jau yra kritikavusi verslo apdovanojimus (ankstesnį mūsų pareiškimą šia tema galite rasti čia), šį kartą atrodytų, kad kas čia tokio – dirbantieji išsirinko mėgiamus darbdavius ir juos pagerbė.

Amerikiečiai įvairiems laimėtojams ir apdovanotiesiems mėgsta prikabinti mėlyną juostelę. Ji ypač populiari šunų, žirgų ir įvairių kitų gyvūnų varžybų atvejais. Gal tokių reikėtų ir mūsų verslininkams?

Būtų visai sveikintina iniciatyva, ne tik pagerbti, bet ir viešai paskelbti socialiai atsakingas įmones, kurioms darbuotojai – ne tik pigi darbo jėga, o visų pirma žmonės. Juolab, kad apdovanojimus organizavo ne patys verslininkai, o tarpininkai tarp darbdavių ir darbo ieškančiųjų. Viskas lyg ir būtų gerai, jei ne vienas „BET“.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovams iš nuostabos vos akiniai nenukrito perskaičius, kad itin oriai skambančioje „absoliučios nominacijos“ kategorijoje, trečia vieta atiteko ne kam kitam, o… liūdnai pagarsėjusiai įmonei „Girteka“.

Šiuo metu skandalo dėl įtarimų vykdžius finansinius nusikaltimus purtoma, su LPS „Sandrauga“ ne kartą bylinėjusi ir visus kartus pripažinta neteisėtai atleidusi darbuotojus, įmonė viešai pripažinta geriausiu 2014 metų darbdaviu!

Kaip paaiškinti šį paradoksą, matyt, geriausiai žino rinkimų organizatoriai, tačiau mes visuomet galime paspėlioti:

Variantas A: kerštas kolegoms

Jei rinkimai vyko sąžiningai ir dirbantieji „Girtekoje“ visi taip draugiškai balsavo už šią įmonę (tiksliau derėtų sakyti – įmonių grupę), galbūt čia veikė principas „jei man čia dirbti blogai, tegul ir kiti ateina čia dirbti ir pasikankina“.

Variantas B: Lengva paskata iš vadovo

Kaip jau rašėme ankstesniame straipsnyje „o kas galėtų paneigti, kad darbuotojui, rašančiam eilėraštį apie savo begalinę meilę firmai, už nugaros stovi nesąžiningas ir visai nedraugiškas  vadovas, šiame konkurse įžvelgęs puikią galimybę pasireklamuoti?“

Variantas C:  Mažiausia iš blogybių

Mūsų praktika rodo, kad daug transporto įmonių pasižymi pomėgiu vis ką nors „nusukinėti“ nuo savo darbuotojų. Galbūt šis balsavimas parodo „mažiausią iš blogybių“ ir tolimųjų reisų vairuotojais dirbantys žmonės yra nusivylę VISOMIS transporto įmonėmis taip smarkiai, kad „Girteka“ nesąmonės su darbuotojų atleidinėjimais atrodo kaip pumpurėliai?

Variantas D: Ar tikrai balsavo dirbantieji?

Su visa derama pagarba rinkimų organizatoriams – portalui CV-Online -norėtume suabejoti, ar karjeros portale, tarpininkaujančiame tarp darbuotojų ieškančių firmų ir darbo ieškančių žmonių, tikrai yra pakankamai dirbančiųjų, kad jų nuomonė atsispindėtų apklausos (past. – Top darbdavys 2014 rinkimai vyko apklausos būdu) rezultatuose.

Mat jeigu geriausią darbdavį rinko daugiausiai ieškantieji darbo, „Girteka“ fenomeną paaiškinti tampa kur kas lengviau: įmonė, dažnai atleidžianti darbuotojus, dažnai turėtų ir ieškoti darbuotojų, kurie pakeistų atleistuosius ar išėjusiuosius savo noru. O įmonė, kuri dažnai ieško darbuotojų, darbo ieškantiesiems galbūt atrodo… teikianti vilčių?

Kaip ten yra iš tiesų, nežinome ir statistikos, kaip dažnai minėtame portale pasirodo „Girteka“ įmonių darbo skelbimai, nevedame. Tačiau apžvelgę geriausių verslininkų apdovanojimus, dar kartą įsitikiname, kad mūsų šaliai iš tiesų neprošal būtų ir „blogiausio darbdavio“ rinkimai. Tiesiog šiaip, profilaktiškai – kad būtų išlaikyta pusiausvyra.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis cvonline.lt ir L24.lt inf.