„Liberalesnis“ Darbo kodeksas – jau šį pavasarį?

2015-02-09

Šalies žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad naujasis darbo kodeksas LR Seimą ir Vyriausybę pasieks jau šį pavasarį – gegužės mėnesį. Pavasariui atidėtas ir sprendimas dėl darbo santykių liberalizavimo eksperimento. Nors šis pasiūlymas ir buvo apsvarstytas Vyriausybėje, tačiau sprendimo – nei palankaus, nei nepalankaus – jo atžvilgiu nebuvo priimta.

Žiniasklaidoje cituojamas premjero pareiškimas, kad Vyriausybėje buvo apsvarstytas pasiūlymas nustatyti liberalesnius darbo santykių reguliavimo principus. Nuspręsta daugio šio klausimo nebespręsti ir palaukti, kad šios pataisos būtų įtrauktos į naująjį darbo kodeksą.

Kaip rašėme ankčiau, šiuos principus buvo siūloma išmėginti eksperimento būdu, leidžiant ilgesnius viršvalandžius ir lankstesnį įdarbinimo modelį taikyti tik toms įmonėms, kurios darbuotojams moka pusantro karto už šalies vidurkį didesnį atlyginimą, turi profesines sąjungas ir nebaustos už nelegalų darbą.

Manoma, kad naujasis Darbo kodeksas turėtų būti pristatytas šį pavasarį. Tikimasi, kad kovo mėnesį jis bus pristatytas suinteresuotiems socialiniams partneriams (tame tarpe – ir profsąjungoms), o gegužę – pateiktas svarstyti Seime.

Darbo kodekso liberalizavimą jau kuris laikas plačiai agituoja verslininkai ir investuotojai. Tuo tarpu dirbančiųjų atstovai pastebi, kad neapdairus darbo santykių liberalizavimas atvertų kelius dar didesniam darbuotojų išnaudojimui ir smarkiai apsunkintų darbuotojų teisinės gynybos galimybes.

Parengė Rūta Geležinė, pagal vz.lt ir kaunodiena.lt

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *