Ministerijoje svarstytas socialinių darbuotojų darbo sąlygų klausimas

2015-03-13

Rengiamos rekomendacijos dėl socialines paslaugas teikiančių darbuotojų, organizuojančių ir socialines paslaugas teikiančių namuose, darbo krūvių optimizavimo ir darbo sąlygų gerinimo, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Darbo grupė, rengianti pasiūlymus, savo darbą baigti ir išvadas pateikti miestų ir rajonų savivaldybėms tikisi iki šių metų liepos 1 dienos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (sutr. – SADM) pranešime spaudai teigiamai, kad vykstančių darbų tiklas yra „išgryninti socialinio darbuotojo ir individualios priežiūros darbuotojo, organizuojančio ar teikiančio pagalbą į namus neįgaliesiems bei senyvo amžiaus asmenims, funkcijas, išskirti seniūnijos socialinio darbo specialisto ar socialinio darbuotojo, įgalioto vertinti gyventojų poreikius socialinėms paslaugoms, veiklų specifiką“.

Vykstančių diskusijų metu aptariamos šių darbuotojų darbo sąlygos, aprūpinimas darbo priemonėmis (tiesa, tik būtiniausiomis), darbuotojų susisiekimo – nuvykimo pas pagalbos į namus gavėją ir parvykimo iš paslaugų gavėjo namų – klausimai.

Šiuo metu pastebima tendencija, kad įvairiose savivaldybėse dirbančių socialinių paslaugų srities darbuotojų, o ypač pagalbą namuose teikiančių darbuotojų, darbo organizavimas, bei darbo krūviai labai skiriasi. Tad naujosios rekomendacijos turėtų būti pritaikytos ir vietai, kurioje yra teikiamos socialinės paslaugos, t.y. rekomendacijos didiesiems miestams ir rajonams greičiausiai skirsis.

Didžiausią dalį į namus teikiamos pagalbos personalo sudaro individualios priežiūros ppaslaugas teikiantys darbuotojai. Jie sudaro 85, 5 proc. visų šios srities darbuotojų. Dar 14,5 proc. – socialiniai darbuotojai.

Daugiausiai (65 proc.) socialinių paslaugų srities darbuotojų dirba socialinių paslaugų centruose, seniūnijose ir kitose socialinių paslaugų įstaigose dirba atitinkamai 12 proc. ir 23 proc. Lietuvoje yra aštuonios savivaldybės, kuriose pagalbą į namus teikia seniūnijos ir kitos socialinių paslaugų įstaigos arba SPC ir seniūnijos.

 Parengė Rūta Geležinė, remiantis socmin.lt inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *