Nemalonumai padangėse: streikuoja avia linijų darbuotojai

2015-03-17

Oro bendrovėje Lufthansa dirbantys pilotai ruošiasi dar vienam streikui, kuris turėtų prasidėti rytoj ir trukti 24 valandas. Tačiau Vokietijos kompanija nėra vienintelė oro bendrovė užsitraukusi profsąjungų nemalonę. Dar kovo pradžioje palaikydami streikuojančius kolegas Norvegijoje, streiką buvo paskelbę ir Suomijos bei Danijos oro uostų darbuotojai.

Rytoj Vokietijos oro bendrovės Lufthansa pilotai pradės 24 valandas truksiantį streiką, kuris turėtų paveikti trumpus ir vidutinius skrydžius Vokietijoje, tačiau nepalies tos pačios bendrovės žemų kainų dukterinių įmonių Germanwings ir Eurowings.

Šis streikas paskelbtas dėl tebesitęsiančių nesutarimų tarp Lufthansa ir jos darbuotojus atstovaujančios profesinės sąjungos „Vereinigung Cockpit“. Šalys nesutaria dėl pilotų pensijinio amžiaus pakeitimų.

Šiuo metu dar nėra išspręsti ir nesutarimai dėl Lufthansa planų išplėsti žemų kainų skrydžių paslaugas. Profesinė sąjunga taip pat yra apkaltinusi įmonę ketinimais jaunesniems pilotams siūlyti mažiau patrauklias darbo sąlygas.

Rytoj prasidėsiantis streikas yra kol kas paskutinis iš ilgos virtinės priemonių, kuriomis pilotai protestuoja prieš Lufthansa planus atsisakyti programos, leidžiančios pilotams išeiti į pensiją nuo 55 metų amžiaus ir gauti iki 60 proc. savo darbo uždarbio iki kol sulauks valstybinio pensijinio amžiaus – 65 m.

Nuo praėjusių metų besitęsianti pilotų streikų virtinė Lufthansa‘i vien pernai „kainavo“ 232 milijonų eurų.

Mėnesio pradžioje panašių nemalonumų turėjo ir šiaurės šalių oro bendrovės. Jų nemalonumai prasidėjo nuo Norvegijos kompanijos Norwegian Air Shuttle dukterinės įmonės Norwegian Air Norway bankroto, kurį darbuotojų atstovai pavadino fiktyviu ir skirtu „akiplėšiškai susidoroti su profsąjunga“.

Norwegian Air Norway dirbantys pilotai sukilo į streiką kovo 2-ą dieną, reikalaudami jų teises perkelti iš dukterinės kompanijos į motininę Norwegian Air Shuttle.

Streikuojančius darbuotojus atstovaujanti Norvegijos pilotų profesinė sąjunga sulaukė paramos ir iš Suomijos ir Danijos oro uostų darbuotojų. Šiose šalyse buvo paskelbti palaikomieji streikai.

Suomijoje dvi valandas trukęs „ant žemės“ teikiamų paslaugų (pavz.: bagažo priėmimo ir klientų aptarnavimo) darbuotojų palaikomasis streikas paralyžiavo apie 20  Norwegian Air Norway skrydžių.

Danijos profesinė sąjunga Serviceforbundet, jungianti oro uostų apsaugos darbuotojus, taip pat paskelbė įsijungianti į užsienyje vykstantį konfliktą. Tiesa, Serviceforbundet pažadėjo prisijungti tik 14-ą streiko dieną, jeigu konfliktas iki to laiko nebus išspręstas.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis BBC, The Local, newsinenglish.no, yle.fi inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *