„Sodrai“ – 25-eri

2015-03-23

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba švenčia 25-ąjį gimtadienį. Su šia savotiška profesine švente sveikiname Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ padalinio „Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos“ profesinės sąjungos narius! Na, o visus dirbančiuosius kviečiame trumpai pasižvalgyti, kuo gi užsiima ši institucija… skaičiais.

Nepriklausoma institucija, administruojanti socialinį draudimą, buvo įsteigta 1990 m. kovo 23 d. Tiesa, dabar žinomu pavadinimu  – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba ji pervadinta vėliau. Gimtadienį švenčianti SODRA skelbia keletą statistinių faktų apie save, po kuriuos kviečiame pasižvalgyti ir mes.

Apie šią instituciją mums kas mėnesį primena iš atlyginimo išskaičiuojami mokesčiai. SODRA suskaičiavo, kad per 25 veiklos metus, į jos biudžetą buvo sumokėta apie 41,4 mlrd. Eur (143 mlrd. Lt) socialinio draudimo įmokų.

Tuo tarpu visų rūšių išmokų gyventojams išmokėjo apie 44,9 mlrd. Eur (155 mlrd. Lt). Tai – pensijos, ligos draudimas, motinystės ir tėvystės išmokos… Iš viso, SODRA atsakinga už 5 skirtingų rūšių draudimo įmokų surinkimą ir daugiau kaip 20 skirtingų rūšių išmokų mokėjimą.

Štai Statistikos departamentas paskaičiavo, kad 2013 m. Lietuvoje 77,3 proc. gyventojų buvo bent kartą susirgę ar patyrę traumą. Tad galima spėti, jog tai viena dažniausių priežasčių mus, dirbančiuosius, priverčianti prisiminti kelią į SODRĄ (ar jos internetinį puslapį).

Praėjusiais metais į „Sodros“ biudžetą sumokėtų socialinio draudimo įmokų suma buvo 38 kartus, o išmokėtų išmokų suma – 44 kartus didesnė nei veiklos pradžioje.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis www.sodra.lt, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos Statistikos departamento inf.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *