Savivaldybes ir valstybines įstaigas „skaidrins“ antikorupcijos įstatymais

2015-03-25

Valstybės ir savivaldybių įstaigose siekiama įvesti naują eilę priemonių, skirtų kovai su korupcija. Tarp jų – ir tvarka kaip viešinti tokius atvejus. Antikorupcijos įstatymo pataisas parengusi Seimo antikorupcijos komisija viliasi, kad taip įsibėgės kova su „vokelius“ pamėgusiais, viešuosius ir privačius interesus painiojančiais, bei kitaip korupcija „kvepiančiais“ valdininkais.

Valstybės ir savivaldybių įstaigose siekiama įtvirtinti prievolę plačiau viešinti korupcijos atvejus, griežtinti tarnautojų tinkamumo eiti pareigas įvertinimą, įvesti privalomą korupcijos rizikos nustatymą valstybės ir savivaldybių įstaigose, bei nustatyti tvarką, kaip turi būti vykdomas korupcijos atvejų viešinimas, skelbiama Seimo antikorupcijos komisijos pranešime spaudai.

Įsigaliojus naujovėms, valstybės ir savivaldybių bei jų įstaigų tarnautojai privalėtų informuoti apie atvejus, susijusius su korupcija.

Valstybės tarnautojai apie jiems žinomas veikas, turinčias korupcinio pobūdžio nusikaltimo požymių, Specialiųjų tyrimų tarnybai privalėtų pranešti per 48 valandas.

Nustačius faktus, jie turėtų būti skelbiami viešai įstaigų interneto svetainėse, išskyrus atvejus, kai tai pažeistų asmens duomenų apsaugos reikalavimus.

Dabar galiojantys įstatymai sukritikuoti dėl nenustatytos korupcijos atvejų viešinimo tvarkos, bei korupcinio pobūdžio administracinių, tarnybinių ir darbo drausmės pažeidimų apibrėžimo nebuvimo.

Viliamasi, kad Korupcijos prevencijos įstatymo pataisos padės pagerinti kovą su korupcija, greičiau pranešti apie jos atvejus ir tiksliau valdyti korupcijos riziką.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis bns.lt