Patys pareiškė ieškinį, patys ir susimokėjo

2015-04-03

Praėjusią savaitę baigėsi darbo ginčas, kuriame eilinį kartą buvo įrodyta, kad transporto įmonės nuolat vengia išmokėti pinigus tolimųjų reisų vairuotojams. Gera žinia yra ta, kad pasibaigus darbo ginčui vairuotojas Saulius atgavo savo pinigus, o jį atstovavusi profesinė sąjunga „Sandrauga“ papildė savo keisčiausių „pasipinigavimo iš darbuotojų“ atvejų kolekciją.

LR Darbo kodeksas aiškiai nurodo, kad darbdavys turi pareigą pilnai atsiskaityti su darbuotoju jo išėjimo iš darbo dieną. Tačiau Sauliaus (past. – vardas pakeistas) atveju taip nenutiko: išėjimo iš darbo dieną su juo nebuvo pilnai atsiskaityta. Apie situaciją buvo informuota Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, kuri nario vardu ir kreipėsi į darbo ginčių komisiją.

Nors čia darbdavys ir pasakojo, kaip įvairios aplinkybės jam neleido, o saulės planetų padėtis stačiai trukdė išėjimo dieną atsiskaityti su išeinančiu darbuotoju, tačiau darbo ginčų komisijos tai neįtikino. Įvertinus visas aplinkybes ir faktus, transporto įmonei buvo nurodyta pilnai atsiskaityti su Sauliumi, o „sugriešijusiam“ darbdaviui dar ir paskirta bauda.

„Šioje situacijoje juokinga yra tai, kad suma, kurią įmonė „pamiršo“ sumokėti, buvo santykinai maža. Tačiau užuot pripažinusi savo klaidą ir mėginusi taikiai susitarti, įmonė verčiau pasirinko bylinėtis, ko pasekoje ne tik buvo priversta atsiskaityti su darbuotoju, bet dar ir gavo baudą“ – pasakojo Saulių atstovavusi LPS „Sandrauga“ teisininkė.

Ši istorija primena ir kitą neseniai nutikusį atvejį, su kuriuo teko susidurti profesinei sąjungai. Tik tuokart į darbo ginčų komisiją kreipėsi pats darbdavys. Mėgindamas prisiteisti neva darbuotojo (pavadinkim jį Juozu) padarytą materialinę žalą, darbdavys pamiršo, kad su Juozu ir pats yra neatsiskaitęs.

Juozas kreipėsi į LPS „Sandrauga“, kurios pateiktą priešieškinį (t.y. reikalavimą išmokėti darbuotojui priklausantį atlygį), teismas patenkino. O štai darbdavio „materialinės žalos“ atlyginimo prašymas buvo atmestas. Tad ieškinį pateikusiai transporto įmonei pačiai ir teko susimokėti arti 1000 Eur sumą.

 Apibendrindamas šias situacijas, LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pastebi, kad tokiais atvejais tolimųjų reisų vairuotojams svarbiausia yra patiems „neišsikasti sau duobės“. „Į mus kreipiasi vis daugiau vairuotojų-ekspeditorių, kuriuos „Sandrauga“ sėkmingai atstovauja darbo ginčų komisijoje ar teismuose. Tačiau vairuotojams reikia būti itin atidiems ir nepasirašinėti tiesios neatitinkančių orderių ir kitų dokumentų, nes žmogaus parašas įgauna vis didesnę reikšmę“ – sakė K. Juknis.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *