Profsąjungos diskutavo apie socialinį modelį (II dalis)

2015-04-15

Šią savaitę Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai dalyvavo konferencijoje, kurioje su kolegomis iš kitų Lietuvos ir užsienio profsąjungų diskutavo apie kontroversiškąjį Socialinio modelio projektą, bei užmojus pertvarkyti ne tik valstybinio socialinio draudimo sistemą, bet ir priimti kitą – kur kas „liberalesnį“ – Darbo kodeksą. Pastarąja temą pristatęs vienas iš DK projekto rengėjų, jau pirmosiomis savo pranešimo minutėmis sulaukė švilpimo.

Kaip jau rašėme anksčiau, šią savaitę įvyko profesinių sąjungų konferencija, skirta aptarti socialinio modelio projektą. Ypatingas dėmesys, savaime suprantamas, buvo skiriamas Darbo kodekso daliai, kuriai profsąjungos ir iki šiol negailėjo kritikos.

T.Davulis. Nuotr. R.G.

Darbo kodekso projektą pristatinėjęs T. Davulis auditorijos dėmesį sugebėjo išlaikyti vos kelias minutes. Tačiau po tokių frazių, pavyzdžiui, „jaunimui nerūpi saugumo garantai“ arba „garantijos rūpi vyresniems darbuotojams […] jas gauna ne tiek, kurie nusipelno“ profesinių sąjungų lyderiai savo komentarų nutylėti nebegalėjo.

LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis (centre) pristatinėja savo įžvalgas. Nuotr.R.G.

Vis lyginęs dabartinį Darbo kodeksą su sovietmečiu, o dirbančiųjų garantijas siūlęs grąžinti į profsąjungų priešaušrį ir raginęs jas išsikvoti iš naujo, profesorius į LPS „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio klausimą „kodėl negalima tiesiog redaguoti dabartinio kodekso straipsnių“ atsakyti taip ir nesugebėjo.

Vėliau profsąjungų lyderiai pasiliko aptarti kolektyvinių veiksmų galimybių.

Po konferencijos diskusijos netyla ir viešojoje erdvėje. Pavyzdžiui, LPS „Sandrauga“ savo pastabas išplatino pranešime spaudai. Šia tema šiandien taip pat pasirodė ir Europarlamentaro Zigmanto Balčyčio straipsnis, kurį siūlome paskaityti Jums patiems čia: http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/z-balcytis-kam-ir-kodel-naudinga-perspausti-socialine-spyruokle.d?id=67707958.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *