Apie savo teises dar žino retas

2015-04-20

„Piliečių žinių lygis apie savo teises yra žemas bei galimybės kreiptis į teismą diskriminacijos bylose – ribotos“ – tokią išvadą atskleidė vykdytas tyrimas dėl vadinamųjų lygybės direktyvų įgyvendinimo. Tyrimo išvada buvo pristatyta šiandien vykusioje Seimo Žmogaus teisių komiteto organizuotoje konferencijoje.

Seimo Žmogaus teisių komiteto (toliau – ŽTK) biuras išplatino pranešimą spaudai, kuriame apžvelgė įvykusios konferencijos dėl, deja, vis dar itin opių diskriminacijos ir lygių galimybių klausimų, išvadas.

Kaip teigiama ŽTK pranešime spaudai, konferencijoje dalyvavo Pagrindinių teisių agentūros (toliau – FRA) atstovai, kurie pristatė savo atlikto tyrimo apibendrinimą. Tyrimas vykdytas  2013 metais, jo metu domėtasi 2000 metų vadinamųjų lygybės direktyvų įgyvendinimu.

Jo metu paaiškėjo, kad „tirtose šalyse piliečių žinių lygis apie savo teises yra žemas bei galimybės kreiptis į teismą diskriminacijos bylose – ribotos. Norintys pateikti skundą piliečiai nesulaukia tinkamos pagalbos institucijose, jie susiduria su procedūrine painiava. Taip pat konstatuota, kad valstybės nerenka pakankamai duomenų apie diskriminaciją, tokie duomenys nenaudojami formuojant politiką“ – pranešime spaudai cituojama FRA atstovė.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, pažymėjo, kad su diskriminacija – ypač vykstančia darbo aplinkoje –  susiję nusiskundimai jo vadovaujamą profsąjungą pasiekia vis dažniau.

„Gera žinia, kad gydyti tokias „ligas“  mes turime savų metodų“ – teigia jis. Susidūrus su diskriminacija darbe,  narystė profsąjungoje – didelis privalumas, nes vienam visada sunkiau gintis ir įrodinėti savo tiesą, o ypač  – sunkiai įrodomais diskriminacijos ir persekiojimo atvejais.

LPS „Sandrauga“ primena, kad į pranešimus dėl galimos diskriminacijos visuomet reaguoja labai rimtai ir iš karto kreipiasi į atitinkamas institucijas.

Tad jei Jums kyla klausimas, ar Jūsų teisės yra pažeidžiamos, bei kokios yra prieinamos galimybės jas ginti, priminsime, kad LPS „Sandrauga“ ketvirtadieniais, nuo 15 val.  teikia nemokamas teisines konsultacijas. Būtina išankstinė registracija telefonu (8 37) 20 65 97.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis ŽTK inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *