Pardavinėjo marškinėlius tik už 2€ ! Kodėl niekas jų nepirko?

2015-05-09

„Mados revoliucija“ pasivadinusi organizacija atliko labai jautrų socialinį eksperimentą Berlyne, kad paskatintų kiekvieną iš mūsų gerai pagalvoti, iš kur atkeliauja  „mada už pigiau“. 

Berlyno gatvėse buvo pastatyti vos už 2 Eur marškinėlius parduodantys automatai. Tačiau daugelis praeivių marškinėlių taip ir neįsigijo…

Norėdami įsigyti pigius marškinėlius, pirkėjai iš pradžių turėjo peržiūrėti trumpą filmuką, pasakojantį apie tai, kokiomis sąlygomis dirba ir  kaip yra išnaudojami darbininkai, gaminantys šiuos drabužius. Būtent „pigi darbo jėga“ smarkiai ir nulemia mums patraukliai atrodančią, nedidelę drabužių kainą.

[Video pažiūrėti galite čia]

Šis video buvo išleistas balandžio 24 dieną, pažymint 2013-aisiais įvykusią tragediją Bangladeše. Tuomet, sugriuvus Rana Plaza fabrikui, žuvo daugiau nei tūkstantis ten dirbusių žmonių, nesaugiomis sąlygomis siuvusių drabužius Amerikiečių bendrovėms.

Tokiuose fabrikuose darbuojasi dažnai dar nesulaukę pilnametystės darbuotojai, jiems mokami apverktinai maži atlyginimai, o darbo krūvis – labai didelis.

Šį video išleidusi organizacija Fashion Revolution (liet. – mados revoliucija) kovoja prieš žmonių išnaudojimą vadinamosiose „prakaito dirbtuvėse“ (angl. sweatshops) trečiojo pasaulio šalyse ir skatina pradėti domėtis kur ir kokiomis sąlygomis buvo pagaminti mūsų dėvimi drabužiai.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Bored Panda ir youtube.com inf.

 

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *