Derybose dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties – daugiau klaustukų, nei atsakymų

2015-05-11

Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo suplanuotas pasitarimas dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo. Tačiau ministrui Dainiui Pavalkiui pasitraukus, ir dar nepaaiškėjus kas užims jo postą, lieka neaiškus ir kolektyvinio susitarimo likimas.Vyriausybės nutarimu Švietimo ir mokslo ministerija įgaliota pradėti derybas, dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo. Tačiau šiandien turėjęs vykti pirmasis pasitarimas tapo atsisveikinimu su nueinančiu ministru Dainiumi Pavalkiu. Tad klausimas, kas nutiks su ketinimu pasirašyti kolektyvinę sitartį, lieka aktualus.

Kaip po posėdžio komentavo LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis: „kolektyvinė sutartis -tiek, šakos, tiek ir teritorinė- yra galingas įrankis gerinant švietimo darbuotojų padėtį. Jau seniai prinoko metas grąžinti Mokytojo profesijai prestižą, tad mes esame pasiruošę visomis išgalėmis prisidėti prie iniciatyvų, kad ir mažais žingsneliais, bet judančių šia linkme“.

Deja, tenka pastebėti, kad ministras nuo pat pradžių darė klaidų, derėdamasis tai su vienomis, tai su kitomis profsąjungomis. Tokie veiksmai sudarė derybų su „patogiomis“ organizacijomis įspūdį, dėl ko užvirusi košė ilgą laiką stabdė produktyvų bendradarbiavimą.

„Tikimės, kad atėjus naujam ministrui, baigsis poltinių ir ne tik politinių ambicijų žaidimai, ir visos proceso šalys sugebės ne tik susėati prie derybų stalo, bet ir kartu sąžiningai dirbti pedagogų naudai“ -pridūrė LPS Sandrauga pirmininkas.

Priminsime, kad reikalavimas pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį, buvo įtrauktas į jungtinės atstovybės dar praėjusią vasarą D.Pavalkiui įteiktą reikalavimų sąrašą. Tuomet, taip ir nesulaukus rezultatų, situacija išsirutuliojo į 2014metų pabaigoje vykusius pedagogų streikus.