Nelengvas metas dirbantientiesiems savivaldybėse

2015-05-18

Pasikeitus savivaldybių sudėtims ir naujosioms miestų ir rajonų taryboms pradedant po truputėlį įsivažiuoti savo postuose, tad kaip koks lietaus sezonas tropikuose, daugelyje savivaldybių prasideda „reorganizacijos laikotarpis“.  Suintensyvėjusį savivaldybių darbuotojų stojimą į profesinę sąjungą šiuo metu pastebi ir LPS „Sandrauga“. Deja,“roges ruošt vasarą“ suskumba ne visi.

Po rinkimų atsinaujinusios įvairių Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių sudėtys dvelkia pokyčių vėjais. Dažniausiai tarp šių pokyčių atsiranda ir reorganizacijos planai, pagrįstai priverčiantys darbuotojus nerimauti dėl savo darbo vietos.

Darbas – vertybė, todėl kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje savivaldybių darbuotojai jungiasi į profesines sąjungas.

Įvairių šalies rajonų ir miestų savivaldybėse aktyviai veikiančios Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“  pirmininkas Kęstutis Juknis pastebi, kad tokiais atvejais darbuotojams yra būtina savalaikė kvalifikuota teisinė pagalba ir interesų atstovavimas.

Labai dažnai stresą išgyvenantis, baimės genamas žmogus gali pasimesti ir priimti sau pačiam labai nepalankius sprendimus.

„Savalaikė narystė yra vienas iš svarbiausių saugiklių, saugant ne tik savo darbo vietą, bet ir darbo užmokestį, bei kitas socialines garantijas“ – teigė jis. Taisyklė „geriau vėliau, negu niekada“ čia nepasiteisina.

K. Juknio teigimu, pasitaiko, kad žmonės, žinodami, jog jų darbovietėje veikia profsąjunga, jaučiasi per daug ramūs ir mano, kad ištikus bėdai spės įstoti ir jais asmeniškai bus pulta rūpintis.

„Tačiau tai būtų nesąžininga mūsų ilgamečių narių atžvilgiu. Profesinė sąjunga yra kolegiali organizacija, tad susidūrus su tokiais atvejais belieka priminti posakį ne laikas šunis lakint, kai medžioklėn eiti“ – sako LPS „Sandrauga“ pirmininkas.

Priminsime, kad kiekvieną ketvirtadienį nuo 15 val. LPS „Sandrauga“ teikia nemokamas teisines konsultacijas. Būtina išankstinė registracija tel.: (8-37) 20 65 97.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *