Teismas pasipelnyti iš darbuotojo neleido

2015-05-19

Kauno apylinkės teismas atmetė ieškinį, kuriuo transporto įmonė mėgino iš buvusio darbuotojo prisiteisti nemenką kompensaciją už neva padarytą žalą. Iš tolimųjų reisų vairuotojo buvo reikalaujama daugiau nei  20 tūkst. Lt, tačiau darbo ginčų komisija, o dabar ir teismas, šį prašymą atmetė.

Vakar priimtas Kauno apylinkės teismo sprendimas išgelbėjo tolimųjų reisų vairuotoją G.Š. nuo 20 tūkst. Lt (beveik 7 tūkst. Eur ) siekiančio skolos „šleifo“. Būtent tokią sumą iš buvusio darbuotojo mėgino prisiteisti viena Vilkaviškyje įsikūrusi transporto įmonė.

Kaip pasakojo G.Š. visuose teisminiuose procesuose atstovavę Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai Deividas Beržinskas ir Živilė Čeplauskė pabrėžė, kad aktualu yra tai, jog šioje byloje keltas reikalavimas atlyginti nuostolius už neva pasisavintą kurą –dažnai sutinkamas ir kitose transporto įmonėse.

„Keista, kai transporto įmonių vadovai, kaip ponas Beplaukis šioje byloje, „pamiršta“ atsižvelgti, kad perkrovos, dažni sustojimai, maži greičiai, automobilio eksploatacinis stovis, kelio danga ir panašūs faktoriai didina kuro sąnaudas“ – teigia D. Beržinskas.

Kitaip tariant, tolimųjų reisų vairuotojai užsienyje yra verčiami važiuoti, kaip liepia vadybininkai, prastos kokybės keliais (ypač – užsienyje, kur geresnės kokybės keliai yra mokami), neretai – ir su perkrovomis. Dėl to yra sunaudojama daugiau kuro. O pastebėjus suplanuoto – itin minimalaus –ir realaus kuro sunaudojimo skirtumą, lieka kaltas vairuotojas, neretai apšaukiamas net vagimi.

Žinoma, ieškinį pateikusi transporto įmonė teismo sprendimą dar gali apskųsti. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad ši byla jau buvo nagrinėta Darbo ginčų komisijoje, kuri laikėsi tokios pat nuomonės kaip, dabar, Kauno apylinkės teismas, darbdavio reikalavimai atmestini kaip nepagrįsti.

Parengė Rūta Geležinė

[PASTABA:  Šiame tekste minima transporto įmonės vadovo pavardė yra pakeista. Bet koks galimas panašumas į šio asmens realų vardą, pavardę ar fizines savybes yra nieko bendra su faktiniu bylos asmeniu neturintis palyginimas]

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *