Darželis, kuriame krizė nesibaigė

2015-05-22

Krizė praėjo, o diržai suveržti taip ir liko. Tokia taisyklė, deja, pasitvirtina daugelyje valstybinio sektoriaus sričių, tarp kurių ne išimtis ir darbas su vaikais. Šiandien LPS „Sandrauga“ inicijuotame susitikime Kauno lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ įstaigos darbuotojai, direktorė, bei Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas rinkosi kartu aptarti per krizę sumažintų šio darželio auklėtojų etatų klausimo.

Kad darželių auklėtojų indėlis ugdant augančią kartą yra begalis, ko gero, sutiktų kiekvienas. Tačiau kalbant apie realų šios profesijos įvertinimą, tokie pavyzdžiai kaip šiandien aptartas etatų atstatymo klausimas – kurio auklėtojos laukia jau eilę metų –  akivaizdžiai išduoda abejingumą švietimo sektoriaus darbuotojams, kuris ypatingai gilus ikimokyklinių ir priešmokyklinio ugdymo darbuotojų atžvilgiu.

Siekiant pagaliau atkreipti dėmesį į „pasimiršusį“ oraus darbo krūvio ir apmokėjimo klausimą, šiandien ir buvo organizuotas susitikimas. Jo metu aptarti auklėtojų darbo krūvių paskirstymo, esamų etatinių pareigybių užpildymo ir kiti klausimai.

Nors pokalbio metu buvo pasiektas bendras sutarimas, kad reikia ieškoti galimybių atstatyti auklėtojų etatus, tačiau to nepavykus pasiekti, nėra atmetamos ir įvairios griežtesnės šio klausimo sprendimo galimybės.

Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *