Gydytojai miegantys darbe

Nuotr.: The Bored Panda via Twitter

2015-05-30

Socialiniuose tinkluose masiškai keliamos miegančių medikų nuotraukos gydytojų ir pacientų diskusiją išplėtė toli už Lotynų Amerikos ribų. Gydytojas – irgi žmogus. Bet ar gali medikai miegoti darbe? O gal tai – jau šiurkštus darbo drausmės pažeidimas?

Arši diskusija šia tema verda socialiniuose tinkluose. O prasidėjo ji nuo vienos jaunos rezidentės Monterėjaus ligoninėje (Meksika), radusios ramų kamputį nusnūsti… Ir paciento, kuris miegančią rezidentę nufotografavo.

Nuotr.: The Bored Panda via Twitter

Nuotrauka atsidūrė internetiniame tinklaraštyje su prierašu: „Mes suprantame, kad tai yra varginantis darbas, bet gydytojai yra prisiekę atlikti savo darbą. Čia yra tuzinai pacientų, kuriems reikia dėmesio“.

Koks buvo atsakymas iš gydytojų, paklausite? Tūkstančiai miegančių gydytojų nuotraukų, užtvindžiusių socialinius tinklus, su prierašu #YoTambienMeDormi („Aš irgi esu užmigęs).

Kad pabrėžtų, kokia varginanti yra mediko profesija, gydytojai visame pasaulyje kelia miegančių  savo ir savo kolegų nuotraukas. Palaikymą gydytojams-rezidentams įvairiais socialinės medijos kanalais jau išreiškė per 17 000 žmonių.

Varginantis, bet gerai atlyginamas darbas?

Meksikoje ir kaimyninėse regiono šalyje yra įprasta, kad jaunieji gydytojai  paskutiniais mokymų metais dirba iki 36 valandų trunkančias pamainas. Tačiau tinklaraštininkas, išplatinęs miegančios rezidentės nuotrauką, pastebi, kad pabaigę rezidentūrą medikai gali džiaugtis geros gyvenimo sąlygomis ir padoria alga – siekiančiais kur kas daugiau, nei daugumos pacientų, kuriuos jie gydo.

Nuotr.: The Bored Panda

Tačiau prieš puolant kritikuoti snaudžiančius medikus, reikia prisiminti Libby Zion istoriją.Praėjusio amžiaus 9 dešimtmetį Ameriką sukrėtė plačiai nuskambėjusi mergaitės mirties istorija. Libby Zion mirė ligoninėje, kurioje dirbo pervargę gydytojai.

Po šios istorijos Niujorko valstijoje priimtas Libby Zion įstatymas, kuris apribojo medikų darbo laiką iki „viso labo“ 80 val. per savaitę. Tai neblogai parodo, kokie pervargę gali būti šios profesijos žmonės, tiesa?

Kaip baigėsi Monterėjaus daktarytei?

Grįžtant prie miegojusios rezidentės istorijos, Monterėjaus ligoninė patvirtino, kad ji ten vis dar tebedirba – ir jokių nuobaudų už tai jai nebuvo skirta.

Daugiau nuotraukų rasite čia: http://www.boredpanda.com/medical-resident-sleeping-overworked-doctors-mexico-yo-tambien-mi-dormi/

Parengė Rūta Geležinė, remiantis BBC ir The Bored Panda inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *