Pirmas įspūdis apie naująją švietimo ir mokslo Ministrę: pradžia gera

2015-06-08

LPSF „Sandrauga“  šiandien susitiko su naująja švietimo ir mokslo Ministre Audrone Pitrėniene. „Pirmas įspūdis liko geras“ – komentuodamas susitikimą sakė LPSF „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir atkreipė dėmesį į malonų netikėtumą – vizito metu buvo išvengta politikoje jau įprastų ilgų ditirambų, bei iškart pereita prie dalykinio pokalbio apie tai, kaip gerinti švietimo darbuotojų padėtį.

Šiandien Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ vadovas, kartu su kolegomis iš kitų švietimo darbuotojų profesinių sąjungų lankėsi švietimo ir mokslo ministerijoje, kur susitiko su naująja Ministre Audrone Pitrėniene.

LPSF pirmininkas Kęstutis Juknis pasakojo, kad viltis žadina jau per pirmąjį susitikimą paliestos mokytojų pavadavimo, ikimokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimų ir švietimo įstaigų vadovų darbo apmokėjimo už pamokas temos.

Kaip po susitikimo sakė LPSF „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, naujoji Ministrė jam paliko gerą įspūdį: „jei Ministrė tikrai imsis bent vieno šiandien aptarto punkto įgyvendinimo, bus galima drąsiai teigti, kad ji yra žmogus,  per trumpą laiką galintis nuveikti tai, ko per visą savo kadenciją nesugebėjo jos pirmtakas“.

LPSF pirmininkas pasakojo, kad jį optimistiškai nuteikė susitikimo metu paliestos mokytojų pavadavimo, ikimokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimų ir švietimo įstaigų vadovų darbo apmokėjimo už pamokas temos.

K. Juknis pateikė tokį pavyzdį: „deja, dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai mokykloje dirba tam tikros srities (pvz.: kūno kultūros) specialistas, tačiau jis negauna pakankamo darbo krūvio (o kartu – ir atlyginimo), nes mokyklos vadovas šio darbo valandas pasiskiria sau. Šią problemą reikia spręsti.“

Ne mažiau aktualus, anot K. Juknio, ir mokytojų pavadavimo klausimas. Su naująja Ministre kalbėtasi, kad šis klausimas turėtų būti įtraukiamas į švietimo įstaigų darbo tvarkos taisykles.

Taip pat aptarti veiksmų derinimo, informavimo, konsultavimosi su profesinėmis sąjungomis klausimai. Naujoji švietimo ir mokslo Ministrė žadėjo skirti dėmesį bendradarbiavimui su socialiniais partneriais, bei formuoti bendrą poziciją siunčiant rekomendacijas miestų švietimo skyriams.

Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Ką pavyks A. Pitrėnienei nuveikti už Švietimo ir mokslo ministerijos vairo, parodys laikas. O kol kas, galima tik pasakyti – Ministrė pirmąjį egzaminą išlaikė.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *