Vizitai į Maskvą diskredituoja profsąjungas

2015-06-16

Lietuvos profesinių sąjungų federacija  „Sandrauga“ nepritaria LPSK pirmininko Artūro Černiausko ir keleto organizacijos atstovų vizitui į Maskvą. Manome, kad toks oficialus vizitas diskredituoja visas nepriklausomas ir laisvas profesines sąjungas Lietuvoje.

Pabrėžiame, kad A. Černiauskas vadovauja tik vienai iš daugelio Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų ir jo vadovaujamos organizacijos atstovų, elgesys iš esmės nesutampa su LPSF „Sandrauga“ pozicija ir vertybėmis.

Dabartiniame Ukrainos įvykių fone, A.Černiausko teiginiai, kad  „profsąjunginis bendradarbiavimas yra aukščiau už politiką“ skamba naiviai ir veidmainiškai. Juolab, kad jis pats yra dalyvavęs rinkimuose, socialdemokratų sąrašuose. Vargu, ar vienai didesnių šalies profesinių sąjungų vadovaujantis žmogus galėtų nesuvokti, kad oficialus vizitas į šalį, kuri yra įvardinta kaip agresorė –  ir yra politika.

Tokiais vienos profsąjungos veiksmais yra suduodamas smūgis visų šalies profesinių sąjungų reputacijai. Dėl šių priežasčių, LPSF „Sandrauga“ palaiko Seimo vicepirmininko A. Syso išsakytą kritiką dėl LPSK ir jos pirmininko A. Černiausko trumparegiškos pozicijos.

Aptariamos organizacijos atstovų išvykos jau nebe pirmą kartą yra sutinkamos kontroversiškai. LPSF „Sandrauga“ taip pat yra atsiribojusi nuo LPSK  vizito į Sočį įvykusį šių metų sausio mėnesį.

Kęstutis Juknis,
Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *