Ar teks „gydyti“ ligoninę?

2015-06-18

Lietuvos profesinę sąjungą „Sandrauga“ pasiekė vienoje Kauno ligoninėje dirbančių narių pranešimai apie įstaigoje daromus rimtus nusižengimus, keliančius grėsmę darbuotojų sveikatai ir saugumui. Situacijos rimtumą išduoda ir tai, kad naujausi pranešimai signalizuoja apie problemas, kurias minimoje įstaigoje „Sandrauga“ specialistams tenka spręsti nebe pirmą kartą.

Į Lietuvos profesinę sąjungą „Sandrauga“ kreipėsi nariai, prašydami ištirti, ar jų darbovietėje – vienoje Kauno gydymo įstaigų – sudaromos darbo sąlygos nekenkia dirbančiųjų sveikatai ir gyvybei. Jei pasitvirtins prašymuose išdėstyta informacija, atsakymas liūdnas: tikrai kenkia!

Nurodoma, kad ligoninės slaugytojams ir slaugytojų padėjėjams tenka dirbti pagal, deja, paplitusią taisyklę „pacientų vis daugėja, o darbuotojų – mažėja“. Tačiau kiek vis tik gali didėti darbo krūvis, kol bus peržengtos visos „sveiko proto“ ribos, o darbuotojų sveikatai ir saugumui daroma žala taps nebeišvengiama?

Tai jau ne pirmas atvejis, kuomet LPS „Sandrauga“ yra informuojama apie panašius pažeidimus minimoje ligoninėje. Dėl šios priežasties profesinės sąjungos atsakomosios priemonės numatomos itin griežtos.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *