„Sumuštinių istorijoje“ – žingsnelis į priekį

2016-06-18

Vakar LPS „Sandrauga“ atstovai lankėsi Šilutėje ir Tauragėje. Tarp visų dienos vizitų įvyko ir  apsilankymas Šilutės PK, kur profesinės sąjungos atstovai tikrino kaip pasikeitė pareigūnų darbo sąlygos.

Dalyvaujant spaudos atstovams, su vadovybe buvo aptarti patrulių budėjimo ypatumai, bei poilsio sąlygos, o vėliau  „Sandrauga“ atstovams ir žurnalistams aprodyta nedidelė patalpėlė, skirta visą parą darbe praleidžiantiems darbuotojams.

Nors šioje patalpoje pareigūnai ir turi galimybę išsivirti arbatos ar kavos, bei mikrobangų krosnelėje pasišildyti maistą, tačiau trūkumų taip pat nemažai.

Mažytėje patalpoje nėra nei šilto, nei šalto vandens; galimybės pasidėti iš namų atsineštą maistą – taip pat nėra. Kad bent kiek pagerintų padėtį, profesinė sąjunga pasisiūlė pati atvežti šaldytuvą.

Tačiau komisariato vadovas pagalbos atsisakė. Jis patikino LPS „Sandrauga“ pirmininką, kad iki š.m. lapkričio 1 dienos bus išspręsti nurodyti trūkumai ir užtikrintos sąlygos pareigūnams pasinaudoti įstatymas garantuojamu paros poilsio laiku.

Priminsime, kad klausimą dėl Šilutės PK pareigūnams sudaromų netinkamų poilsio ir higienos sąlygų  LPS „Sandrauga“ iškėlė prieš du mėnesius:

Slegiančios aplinkos, kurioje turėtų „ilsėtis“ darbuotojai, nepagyvina net diplomai.

„Po susitikimo paaiškėjo, kad profesinei sąjungai teks ypatingai gilintis į situaciją Šilutės rajono PK, kur budintys pareigūnai ne tik neturi galimybės išvykti iš tarnybos pietų, tačiau jiems nesudaromos ir sąlygos papietauti darbe (t.y. neskiriamos patalpos, nesudaroma sąlygų laikyti maistą ir jį pasišildyti). Pareigūnai yra priversti šlamšti savo sumuštinius prie darbo stalo patalpoje, kuri nuolatos stebima vaizdo kameromis“ [sandrauga.lt archyvas].

Tauragės apskrityje, kuriai priklauso ir Šilutės PK, LPS „Sandrauga“ padalinys įsikūrė 2014 m.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.