Valdas Adamkus ,,prabėgo“ pro dirbančiųjų šventę.

2013-05-05

  Retas žmogus Lietuvoje nežino, kad gegužės 1-oji yra Tarptautinė, pasaulinė darbininkų, darbo šventė. Jos ištakos siekia 1886 metus, kur Čikagos protestuose, reikalaujant 8 valandų darbo dienos, savo gyvybes paaukojo žmones tam, kad netaptume vergais ar laisvosios rinkos bandomaisiais triušiais.Tapatinti šią dieną su sovietine praeitimi arba bandyti ją nustelbti kitomis datomis ir lyg netyčia suorganizuoti kitus renginius tuo pačiu maršrutu, kur žygiuoja eisenos gali tik žmonės nežinantys arba nenorintys žinoti istorijos.

Prezidentui V.Adamkui, kuris dar 2001 metais bandė užvetuoti gegužės 1-osios dieną būtina priminti, kad Pasaulinė darbininkų diena švenčiama ne tik Lietuvoje, Čikagoje,  Niujorke, bet ir beveik pusėje pasaulio valstybių.

Šią dieną, Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“mini jau ne pirma dešimtmetį  eisena, Laisvės alėja, koncertais ir renginiais prie Kauno miesto savivaldybės. Visos  jaunimo, šokių,dainų,žymių poetų eilės, programa yra skirama  tiek svečiams, tiek miesto žmonėms.

          Kaip nusiminė šios šventės dalyviai ir organizatoriai gegužės 1-osios rytą pamatę  Laisvės alėją ir   LPS ,,Sandrauga“ būstinės aplinką apraizgytą politileninėmis juostomis, kurios akivaizdžiai trukdė numatytam šventės maršrutui ir scenarijui.  Užtvarų iniciatoriai paaiškino, kad gegužės 1-ąją organizuojamas V.Adamkaus globojamas bėgimas tuo pačiu laiku, tuo pačiu maršrutu, Lietuvos lakūnų žuvusių 1933 liepos 17 dienai paminėti. Toks datų nelogiškas tapatinimas verčia Joninių paparčio žiedo ieškoti pusnyse.

           Taigi, kas paskatino gerbiamą prezidentą būtent gegužės 1-ąją dieną, organizuoti sportą laisvės alėjoje ir atitraukti dėmesį nuo Tarptautinės darbo dienos šventės bei tiesiogine prasme pro ją ,,prabėgti“, lai lieka kiekvieno iš mūsų pamąstymui…

 

Pirmininkas                                                                                                       Kęstutis Juknis

  

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *