Lituanicos darbuotojai išsitraukė „kovos kirvius“

2015-07-23

Avalynės įmonės AB „Lituanica“ darbuotojų, atlyginimų negaunančių jau keletą mėnesių, kantrybė trūko. Savo teises aktyviai ginti apsisprendę dirbantieji jau kreipėsi į profesinę sąjungą „Sandrauga“ ir specialistų padedami aktyviai ruošiasi „mūšiui“.

Šią savaitę įvykus net keliems susitikimams su AB „Lituanica“ darbuotojais, juos atstovaujančioje Lietuvos profesinėje sąjungoje „Sandrauga“ verda darbas: ruošiamasi naujausiai darbo ginčų bangai.

Kaip esame rašę anksčiau, avalynės gamybos įmonės AB „Lituanica“ darbuotojai atlyginimų negauna jau po keletą mėnesių. Aktyviausiai savo teises ginančiųjų atlyginimai vėluoja po mėnesį-du, tuo tarpu dalis darbuotojų, iki šiol geranoriškai mėginusių „suprasti“ darbdavį, algos jau laukia beveik pusę metų.

Tačiau net ir pačių lojaliausių darbuotojų kantrybė trūko. Dalis jų jau rengiasi ir streikui. Ironiška, tačiau streikui pasiryžę darbuotojai – nėra profesinės sąjungos nariai, o neviltį išreikšti būtent šiuo būdu jiems patarė ne kas kitas, o įmonės administracija.

Iš pirmo žvilgsnio ši situacija gali atrodyti paradoksali, tačiau LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis sako, per savo ilgametę karjerą prisižiūrėjęs pačių įvairiausių kiaulysčių būdų, tad ši situacija jo taip pat nestebina.

„Atsakymas čia labai paprastas. Streiką skelbti gali tik profesinė sąjunga, ir tik laikantis griežtos procedūros. Jei dirbantieji iš tiesų pamėgintų sutartą dieną „pastreikuoti“, darbdavys laisvai galėtų kreiptis į teismą su reikalavimu atlyginti patirtą žalą. Tad šiuo atveju administracijos „patarimą“ galima vertinti kaip piktnaudžiavimą darbuotojų pasitikėjimu“ – pastebi profesinės sąjungos pirmininkas.

Jo vadovaujama organizacija siūlo nusivylusiems darbuotojams savo teises ginti „sausesniu“, tačiau su šia įmonėje jau ne kartą išmėgintu, patikimu būdu: kreiptis į darbo ginčų komisiją.

Juolab, kad šiuose klausimuose atstovauja profesinės sąjungos teisininkai, tad nariams vaikščioti į komisijos posėdžius nė nereikia.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *