AB „Lituanica“ sulaukė patikrinimo

2015-07-28

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, kartu su Valstybinės darbo inspekcijos Kauno skyriaus specialistais surengė patikrinimą avalynės gamyba užsiimančioje AB „Lituanica“. Patikrinimas surengtas reaguojant į profesinę sąjungą šį mėnesį pasiekusią informaciją apie darbuotojams nemokamus atlyginimus.

Patikrinimas atliktas po to, kai reaguodama į narių pranešimus apie bendrovėje paplitusį nuolatinį darbo užmokesčio mokėjimų vėlavimą arba visai nemokamą darbo užmokestį (apie tai jau esame rašę čia ir čia), profesinė sąjunga kreipėsi į Darbo inspekciją, reikalaudama ištirti šį atvejį.

Šiandien atlikto neplaninio patikrinimo metu paaiškėjo, kad AB „Lituanica“ šiuo metu (t.y. liepos mėnesį) vis dėl to išmokinėja darbuotojams atlyginimus… už vasario mėnesį!

Paaiškėjus šiems faktams, bendrovės direktorius Kęstutis Deltuva įpareigotas pateikti išsamius paaiškinimus, bei duomenis, kodėl bendrovė nuolatos vėluoja mokėti darbo užmokestį. Gavusi šiuos duomenis, inspekcija spręs klausimą dėl vadovo administracinės atsakomybės.

Kaip pasakoja patikrinime dalyvavęs LPS „Sandrauga“ teisininkas Deividas Beržinskas, netikėtas vizitas direktoriaus nesužavėjo. Nepaisant prieš keletą metų šioje bendrovėje jau vykdytų patikrinimų, vadovui buvo staigmena, kad profesinė sąjunga ir Darbo inspekcija lankosi kartu, tad teko aiškinti ką šios dvi organizacijos turi bendro.

Verta atkreipti dėmesį, kad atstovaudama savo narių interesus, šį mėnesį Lietuvos profesinė sąjunga  „Sandrauga“  jau kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, dėl neišmokėto darbo užmokesčio ir delspinigių priteisimo darbuotojams.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *