Ugniagesiai vėl verčiami budėti po vieną?

2015-07-31

Reaguodami į iš narių gaunamus pranešimus apie vėl prastėjančią situaciją, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ specialistai šiandien keliauja į Prienus, kur susitiks su ugniagesiais – gelbėtojais. Vienas aktualiausių numatomų susitikimo tikslų yra rasti atsakymą į kausimą – ar gaisrininkai ir vėl verčiami budėti po vieną?

LR Teisės aktai numato, kad ugniagesiams privaloma budėti mažiau po du asmenis. Tačiau LPS „Sandrauga“ patirtis rodo, kad Prienų ugniagesiams už šią – esminę – teisę į darbo saugą tenka vis kovoti, bei ją nuolatos „priminti“ savo vadovams.

Šioje profesijoje saugumas ir taip nėra vienas pagrindinių privalumų. Po vieną vykti į gaisravietes ugniagesiams sudėtinga jau vien techniškai, nes be transporto priemonių vairavimo, ir mėginimo susiorientuoti kelionės maršrute miškingose, kaimo vietovėse, jie dar turi nuolatos palaikyti ryšį su budėtoju. O apie tai, kas gali nutikti gelbėtojui, įbėgusiam į degantį pastatą, kai niekur aplink nėra draugiškos kolegos rankos, jau net neminėsime.

Būtent dėl šių, ir kitų priežasčių, budėti po vieną ugniagesiams, kaip ir kai kurių kitų profesijų (pvz.: policijos) atstovams, yra draudžiama teisės aktais, tokiais kaip vyriausybinis nutarimas Nr. 354 „Dėl priešgaisriniai saugos užtikrinimo standarto patvirtinimo“.

Tačiau Prienų ugniagesiams jau yra žinoma, ką reiškia budėti vienam: motyvuojant lėšų trūkumų, susirgusiais ir dėl kitų priežasčių į darbą atvykti negalinčiais kolegomis, žmonių trūkumu ir pan. „priežastimis“, Prienų ugniagesiai-gelbėtojai praeityje būdavo verčiami dirbti pavieniui.

Ši situacija buvo pasitaisiusi 2014 metų pradžioje, įsikišus profesinei sąjungai. Tuomet, šiai informacijai sumirgėjus spaudos puslapiuose, įvykus daugybei susitikimų su Prienų rajono priešgaisrinės tarybos viršininku, savivaldybės Meru, Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo departamento atstovais ir kitais atsakingais asmenimis, buvo pasiekta, kad padėtis pasitaisytų.

Tačiau ar šiuo metu istorija ir vėl kartojasi?

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *