Pasipriešinimo SosModeliui planas

2015-08-04

Klaipėdoje susirinkusios profesinės sąjungos pamiršo tarpusavio nesutarimus ir nuomonių skirtumus, kad suderintų bendrą poziciją šiuo metu bene svarbiausiu klausimu – kaip pasipriešinti vergalizuojančiam darbo kodekso projektui. Projektas Seimą pasieks rudenį, tad metas imtis aktyvių veiksmų ir aiškiai pasakyti: mes nesame ir nebūsime vergais!

Ekstremalios aplinkybės reikalauja ekstremalių priemonių, tad (kaip rašėme jau anksčiau)  profesinės sąjungos telkiasi bendriems, grandioziniams veiksmams nukreiptiems prieš socialinio modelio svarstymą Seime.

Kaip pasakoja darbo grupės susitikimą iniciavusios Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, rengiamasi veiksmams keliomis kryptimis. Į akcijas kviečiamos tiek Lietuvos, tiek užsienio organizacijos, bei siekiama sudaryti galimybes prie protestų prisijungti kuo didesnei daliai dirbančiųjų.

LPSF „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis 2014 m. mokytojų mitingo metu.

Šiuo metu artimiausias renginys, į kurį kviečiami visi dirbantieji, tai mitingas prie LR Seimo, vyksiantis rugsėjo 10 d.

Prie bendrų veiksmų galės prisidėti ir tolimųjų reisų vairuotojai, dėl akivaizdžių priežasčių paprastai negalintys aktyviai dalyvauti profsąjunginėje veikloje.

Tie transporto sektoriaus darbuotojai, kurie rengiamų akcijų metu bus išvykę ir negalės fiziškai dalyvauti mitinge ir piketuose, savo balsą galės perduoti kitokiomis priemonėmis. Šios priemonės dar nėra oficialiai patvirtintos, tačiau galima tikėtis, jog bus organizuojama laiškų ar panašaus pobūdžio akcija.

Kalbant apie veiksmus, siekiančius ir už mūsų šalies ribų, verta paminėti kreipimąsi į Tarptautines darbo organizacijas, siekiant informuoti apie  „socialinio modeliu“ projektu pažeidžiamas dirbančiųjų teises. Taip pat tikimasi, kad prisidėti ir sudalyvauti protesto akcijose sutiks ir kolegos iš Baltijos valstybių – Latvijos ir Estijos.

Priminsime, kad darbo grupė buvo sudaryta remiantis liepos 3 d. vykusios apvaliojo stalo diskusijos nutarimais. Po šio susitikimo, buvo išplatintas visų dalyvavusių profsąjungų pirmininkų pasirašytas viešas kreipimasis LR Prezidentei, Seimo Pirmininkei, Premjerui, Seimo nariams ir europarlamentarams, su raginimu sustabdyti Socialinio modelio svarstymą Seime, iki kol jis bus suderintas su socialiniais partneriais. Tačiau nepaisant įvairių žiniasklaidoje pasirodžiusių šalies vadovų pareiškimų ir dvejonių, valdžios atstovai iki šiol jokių konkrečių veiksmų sustabdyti šį projektą nesiėmė.

Parengė Rūta Geležinė, LPSF „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *