Prasideda intensyvios kovos dėl atleisto specialisto

2015-08-17

Šią savaitę viename Lietuvos teismų pradedama iš esmės nagrinėti byla, kurioje Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai atstovauja iš pareigų atleistą darbuotoją. Profesinė sąjunga siekia apginti specialistą, įrodant, kad iš darbo jis buvo atleistas nusižengiant galiojantiems teisės aktams, o darbuotojo kompetencijai metama dėmė – iš piršto laužta.

Pasibaigus parengiamiesiems posėdžiams, šią savaitę pradedama iš esmės nagrinėti byla, kurioje  Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkai gina iš darbo atleistą darbuotoją. Priešingai, nei dažniausiai nutinka panašiais atvejais, kuomet tenka teisminiu būdu ginti neteisėtai atleistus darbuotojus, ši istorija prasidėjo nuo „medaus statinės“.

 „Tu – geras specialistas. Pereik į naujai steigiamą įmonę“

Anksčiau Algirdas (past. – vardas pakeistas) darbavosi aukštose pareigose ir buvo gerai vertinamas specialistas. Prasidėjus įmonės reorganizacijai, gerai vertinamam ir didelę patirtį sukaupusiam darbuotojui buvo pasiūlyta pereiti į naujai steigiamą bendrovę, kurioje, užimdamas tokias pačias pareigas ir atlikdamas tą patį darbą, galėtų panaudoti savo žinias ir savo patirtį.

„Kaltas, kaltas ir dar kartą kaltas“

Tačiau priėmęs pasiūlymą, Algirdas netrukus susidūrė su nemalonumais. Nors jo darbas ir nesiskyrė nuo anksčiau buvusiojo, kurį specialistas išmano daugiau, nei gerai, netrukus prasidėjo nesutarimai su naujuoju vadovu.

Galima tik spėlioti, ar maža detalė – faktas, kad naujasis Algirdo darbdavys anksčiau yra buvęs jo pavaldiniu – kažkaip paveikė situaciją, tačiau pradėjus dirbti naujojoje įmonėje, specialistas netrukus susilaukė psichologinio spaudimo išeiti iš darbo. Spaudimui nepasidavęs, Algirdas sulaukė vieno po kitos pilamų papeikimų už neva „prastai atliekamą“ darbą.

Kaip dažniausiai ir nutinka tokiais atvejais, po virtinės papeikimų nereikėjo ilgai laukti ir atleidimo iš darbo.

Tyla – gera byla?

„Mes dažnai susiduriame su atvejais, kuomet susidūrę su problemomis darbe darbuotojai nusprendžia nuolankiai patylėti ir pakentėti. Į mus dažnas kreipiasi tik tuomet, kai jo kantrybės taurė būna jau perpildyta, arba yra galutinai įspraudžiamas į kampą“ – pastebi  LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. Jis pataria dirbantiesiems taip jokiu būdu nesielgti:

„Nors dažnai gaunamos nuobaudos atrodo visiškai nepagrįstos ir absurdiškos, vis dėl to situacijai pasiekus kritinį tašką, jos gali imti ir pakišti koją darbuotojo gynybai. Esant sudėtingai situacijai, labai svarbu nepridaryti vėliau atsiliepiančių klaidų“.

Tad „Sandrauga“ nariai raginami savo profesinę sąjungą informuoti nedelsiant, jei matote, kad darbe situacija prastėja ar jums daromas psichologinis spaudimas išeiti iš darbo. Net jei dar nėra rimtų problemų, kurias reikėtų spręsti ir visa situacija klostosi „kalbų lygyje“, labai svarbu kreiptis pagalbos ir laiku pasidomėti savo teisėmis, bei pareigomis.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.