Baltijos kelias, Juodojo kaspino diena

2015-08-23

Šiandien minima Juodojo kaspino diena žymi vieną skaudžių mūsų šalies istorijos puslapių – nepuolimo pakto pasirašymą tarp Vokietijos užsienio reikalų ministro J.Ribentropo ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaro V.Molotovo, 1939 m. rugpjūčio 23 dieną Maskvoje.

Žymint šį įvykį,  1989 m. rugpjūčio 23 dieną trijų Baltijos valstybių gyventojai susikibo rankomis į gyvąją grandinę. Baltijos kelias tapo ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų pasipriešinimu sovietų okupacijai, bet tebėra vis dar gyvas prisiminimas to, kokius žygdarbius gali pasiektį vienybė ir solidarumas.

Įdomus sutapimas yra tai, kad būtent vienybės pergalę prieš žiaurumą šią dieną mini ir likęs pasaulis. Rugpjūčio 23-oji yra pasaulinė vergų kelio ir vergovės panaikinimo diena, mininti 1791 metų rugpjūčio 23-osios naktį prasidėjusį sukilimą Santo Dominge (dabartinio Haičio ir Dominikos Respublikos teritorijoje). Šis sukilimas laikomas vienu iš svarbiausių įvykių, nulėmusių transatlantinės prekybos juodaodžiais vergais nutraukimą.

Šiandien minimos datos kaip niekas kitas primena stulbinamą vienybės galią, galinčią nuversti kalnus, ištaisyti neteisybę ir pasiekti tai, kas atrodytų neįmanoma. Tad būkime vieningais!

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *