Pareigūnei panaikinta tarnybinė nuobauda

2015-08-25

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ specialistams, atstovaujant narius įvairiose darbo bylose, dažnai tenka susidurti su valstybinių institucijų vadovų abejingumu ne tik darbuotojų, bet ir įstaigos biudžeto atžvilgiu. Prieš keletą dienų priimtas sprendimas panaikinti neteisėtai skirtą tarnybinę nuobaudą policijos pareigūnei – maloni išimtis iš šios, absurdo logika paremtos, taisyklės.

Nors praktika rodo, kad daugumoje panašių situacijų yra prieinama iki absurdo, šį kartą liūdnai pagarsėję precendentai nepasikartojo. Pareigūnę atstovaujantiems LPS „Sandrauga“ teisininkams pabaksnojus pirštu į grubius tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūrų pažeidimus, sveikas protas nugalėjo ir neteisėtai paskirta nuobauda pareigūnei buvo panaikinta. Šioje istorijoje įdomu tai, kad darbdavys suskubo panaikinti savo paties įsakymą nelaukiant, kol tai padarys teismas.

Dažnai pastebima, kad nereikalingos kai kurių vadovų ambicijos juos verčia įsivelti į ilgalaikius teisminio bylinėjimosi procesus ir švaistyti lėšas net ir tuomet, kai jų baigtis darbuotojo naudai yra akivaizdi nuo pat pradžių. Rezultatas – įstaigos iššvaisto tūkstantines lėšas, o darbuotojui gerokai „patampomi“ nervai.

Galbūt toks elgesys per daug nestebintų susidūrus su privačiais UAB‘ais, kurių nuostoliai – jų savininkų reikalas, tačiau neretai tokių atvejų pasitaiko ir tarp biudžetinių įstaigų (pavyzdžiui, ši istorija su Kauno miesto savivaldybe, parašoma čia), išlaikomų… na, patys suprantate, kieno mokesčiais sumokami pinigai tuomet keliauja „į orą“.

Atkreipiame dėmesį, kad nors susidūrimai „kraujasiurbiais“ vadovais (t.y. akivaizdžiai klystančiais, tačiau savo teorijas įrodinėjančiais iki paskutiniosios teismų instancijos verdikto) dažnai ir  „kainuoja“ nemažai darbuotojų nervų, tačiau finansiškai profesinės sąjungos nariai nenukenčia. Viena iš profesinės sąjungos narystės garantijų yra kvalifikuotas atstovavimas teisminiuose darbo teisės procesuose, kad ir kiek instancijų bereikėtų praeiti.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *