Dirbantiems tėveliams – „rugsėjo 1-osios“ taisyklė

2015-08-26

Moksleivius auginantys tėveliai  jau tikriausiai puikiai žino, kad iki rugsėjo 1-osios liko mažiau, nei savaitė. Apie tai nuolatos primena ir prekybininkai, raginantys tėvelius nepamiršti nupirkti savo vaikams mokyklinių prekių. Tuo tarpu norintieji savo vaikus ne tik „apipirkti“, bet ir palydėti į mokyklą, turėtų žinoti „rugsėjo 1-osios“  taisyklę.

Valstybinė darbo inspekcija (sutr. – VDI) atkreipia dėmesį, kad darbuotojai, auginantys jaunesnį nei 12 metų vaiką, kuris mokosi (ar pradės mokytis) mokykloje, turi teisę reikalauti darbdavio laisvo pusdienio rugsėjo 1-ąją:

Darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, pirmąją mokslo metų dieną suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį“.

Tiesa, ši garantija nėra taikoma tiems darbuotojams, kurie jau turi teisę į papildomą poilsio dieną per mėnesį, nes augina du vaikus iki 12 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų. Kitaip tariant, turintieji teisę į mamadienį ar tėvadienį, „rugsėjo 1-osios“ išimtis negalioja.

VDI taip pat pabrėžia, kad „darbdavio atsisakymas suteikti tėvams priklausantį laisvą laiką ar už jį mokėti yra darbo įstatymų pažeidimas“.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis VDI inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *