Pirmasis smūgis suduotas, kova tęsiasi

2015-09-11

Vakar nuaidėjo visuotinis profesinių sąjungų organizuotas mitingas. Į taikią protesto akciją susirinkusi tūkstantinė dirbančiųjų minia aiškiai pademonstravo: mūsų daug, mes vieningi ir mes nenusileisim! Pirmasis smūgis suduotas išties efektingai, tačiau profsąjungos nesiruošia užmigti ant laurų ir tęsia veiksmus.

Didžiausiu nuo krizės pradžios ar net per visą nepriklausomybės laikotarpį vadinamas vakar vykęs mitingas mirgėjo ne tik įvairialype – visų profesijų, profsąjungų, amžiaus grupių dirbančiųjų – minia, bet ir išradingais būdais parodyti, kas nebus taikstomasi su darbo kodekso liberalizavimu darbuotojų sąskaita.

Vakar, sakydamas kalbą prie Vyriausybės, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas pažymėjo, kad tai nebuvo tiesiog profsąjungų mitingas. Dėkodamas savo teisių ribojimui ir naikinimui pasipriešinusiems dirbantiesiems, jis akcentavo, kad: „šis mitingas – tai ne nepatenkintos profsąjungos. Šiuo mitingu dirbantieji aiškiai ir suprantamai parodo, kad jie nėra prekė, kurią galima parduoti“.

Pirmasis raundas laimėtas, tačiau prieš „Socialinio modelio“ projektą dar teks pakovoti. Nors tiek Prezidentė, tiek Seimo pirmininkė jau pareiškė, kad projektą reikia grąžinti derinti socialiniams partneriams, tačiau pasikliauti pažadais, kol jie nevirto veiksmais – būtų naivu.

Todėl LPS „Sandrauga“ nežada atlyžti ir rugsėjo 15 dieną šaukia susirinkimą dėl tolimesnių pasipriešinimo veiksmų, bei prašo savo narių sekti naujienas dėl tolimesnių protesto akcijų.

Parengė Rūta Geležinė

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *