Tęsiasi derybos dėl naujojo DK

2015-09-16

Trišalėje taryboje ir toliau tęsiasi derybos dėl darbo kodekso projekto. Po rugsėjo 10 dieną įvykusio profesinių sąjungų mitingo, vis daug politikų yra pareiškę, kad „Socialinio modelio“ projektą Seimas svarstyti turėtų tik sulaukę socialinių partnerių pastabų, tad šiuo metu visos akys į krypsta į kompromiso paieškomis užsiimančią Trišalę tarybą.

Po profesinių sąjungų mitingo ir pokalbio su Europos profesinių sąjungų konfederacijos generaline sekretore Bernadeta Segol, Seimo pirmininkė pareiškė, kad „Socialinis modelis“ negali būti svarstomas Seime, kol jo nesuderino socialiniai partneriai. Analogišką poziciją yra dar anksčiau yra išreiškusi Prezidentė, o vakar – ir kai kurių politinių partijų vadovai, skelbiama šalies žiniasklaidoje.

Nors premjeras vis dar „tikisi, kad iki rudens sesijos pabaigos naujasis DK* bus apsvarstytas ir priimtas“, panašu, kad socialinių partnerių dialogas vis dėl to turės įvykti. Tad natūralu, jog dabar visos akys krypsta į Trišalę tarybą, kurioje vis dar vyksta derybos dėl paskutiniųjų nesuderintų naujojo darbo kodekso straipsnių.

Vis dėl to, šiandien vykusiame Trišalės tarybos posėdyje į priekį pasistūmėta menkai. Veikloje dalyvaujančių profesinių sąjungų atstovai pastebi, kad artėjant prie sudėtingiausių klausimų sprendimų, vis labiau koją kiša darbdavių susiskaldymas ir pozicijos kaitaliojimas. Tuo tarpu pastarieji visą kaltę verčia profsąjungoms ir kaltina jas neva dirbtinai vilkinant derybas, informuoja šalies žiniasklaida.

*DK- darbo kodeksas

Parengė Rūta Geležinė, remiantis vz.lt, Kauno diena ir kt. inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *