Socialiniams darbuotojams – aukšti reikalavimai, bet ne atlyginimai

2015-09-21

Praėjusią savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva apdovanoti „Geriausio socialinio darbuotojo rinkimų“ nugalėtojai. Artėjant renginiui, Ministerija organizavo konferenciją, kurioje dar kartą priminė apie ketinimus kelti atlyginimus socialiniams darbuotojams. Deja, nepaisant gražiai skambančių pasisakymų ir iškilmingų apdovanojimų, situacija lieka menkai pakitusi: reikalavimai šios profesijos atstovams keliami aukšti, o atlyginimai – nelabai.

Praėjusią savaitę iškilmingame renginyje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (sutr. – SADM) apdovanojo konkurso „Geriausio socialinio darbuotojo rinkimai“ nugalėtojus. Artėjant renginiui, dėmesio šios profesijos atstovams netrūko ir kituose Ministerijos renginiuose.

Pavyzdžiui, SADM išplatino pranešimą spaudai apie rugsėjo 15 dieną organizuotą konferenciją, skirtą socialinį darbą dirbančiųjų klausimams, kuriame įdomiai atsiskleidžia sprendimų priėmėjų požiūris į šią profesiją.

Pranešime cituojama Socialinės apsaugos ir darbo Ministrė, kuri akcentavo, kad „socialiniam darbuotojui keliami aukšti reikalavimai ne tik socialinio darbuotojo moralinėms vertybėms, bet ir profesinėms žinioms bei praktiniams gebėjimams“.

Pranešime pažymimas ir poreikis „tobulinti socialinio darbo sistemą“, sudaryti galimybes socialiniams darbuotojams kelti kompetenciją mokymų kursų metu, o greta – ir sukurti sistemą šias kompetencijas patikrinti. Greta to, nepamirštama pasigirti ir neseniai paviešintu, bei gražiai skambančiu Ministerijos siūlymu didinti šių specialistų atlyginimus.

Deja, sumos apie kurias kalbama, toli gražu neatrodo taip įspūdingai, kaip reikalavimai: „tikimės, kad jau nuo 2016 metų, pritarus Seimui, socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai didės vidutiniškai apie 15 procentų (vidutiniškai apie 70 eurų)“.

Ar tai tikrai adekvati padėka už darbą su „sunkiausiomis visuomenės grupėmis“, nuolatinį tobulėjimą, aukštas „moralines vertybes“ ir t.t. – spręsti paties socialiniams darbuotojams. Bet mums atrodo, kad ne itin.

Su visu SADM pranešimu galite susipažinti čia.

Parengė Rūta Geležinė,
remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.
Nuotr.: Craig Cloutier.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *