Kodėl profsąjungoms aktualus Popiežiaus vizitas JAV?

2015-09-24

Šią savaitę Popiežius Pranciškus pirmą kartą lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur susitikimų su aukščiausiais šalies vadovais – Prezidentu ir Kongreso nariais – kalba apie tokias sudėtingas problemas kaip klimato kaita, turtinė nelygybė ir imigracija. Tuo tarpu JAV profesinės sąjungos, pasinaudodamos Popiežiaus vizitu, surengė neeilinius piketus siekdamos atkreipti dėmesį į dirbančiųjų problemas. Būtent šis laikas pasirinktas neatsitiktinai – Popiežius Pranciškus jau yra spėjęs pelnyti dirbančiųjų užtarėjo reputaciją.

Pasinaudodamos proga, antradienio rytą įvairios JAV profesinės sąjungos surengė eilinį piketą…neeilinėje vietoje. Dirbantieji, uždirbantys menkus atlyginimus, piketavo prie įvairių šalies sostinėje Vašingtone įsikūrusių maldos namų.

Dienraštyje Washington Post cituojamas vieno iš pranešėjų pasisakymas, puikiai atskleidžiantis akcijos tikslą: „primink visiems […] mažai uždirbantiems valytojams, virėjams, dirbantiesiems, kurie kenčia siekdami įgyti orumą ir pragyvenimui tinkamus atlyginimus, kad jie nėra vieni. […] Palaimink jų kovą už teisingumą, darbą ir galimybę išlaikyti savo šeimas“.

Tai, kad ši ir kitos profesinių sąjungų organizuojamos protesto akcijos vyksta Popiežiaus vizito metu – nėra atsitiktinumas.

Nuo pat savo išrinkimo dienos, Popiežius Pranciškus pasižymėjo siųsdamas aiškią žinutę profesinėms sąjungoms, kad bažnyčia – jų sąjungininkas. Pontifikas savo kalbose dažnai pabrėžia didėjančią uždarbio nelygybę,  darbo orumą, yra pasisakęs apie būtinybę užtikrinti, kad darbo vietos būtų saugios, o atlyginimai jose – sąžiningi.

Jis taip pat yra kvietęs tikinčiuosius kovoti už socialines pašalpas, orią pensiją, atostogas, poilsį ir profesinių sąjungų laisvę, sakydamas, kad visi šie dalykai sukuria socialinį teisingumą.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis The Washington Post, National Catholic Reporter, CNN ir kt. inf. 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *