Klasės krepšeliui – žalia šviesa

2015-10-07

ŠMM pasiūlymas dėl mokinio krepšelio pakeitimo klasės krepšeliu sulaukė palaiminimo iš Vyriausybės. Skelbiama, kad buvo patvirtinta eksperimentinė mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika, pagal kurią 5 šalies savivaldybės nuo 2016 m. sausio 1 d. skirstys jau klasės krepšelius.

Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba informuoja, kad jog Vyriausybės posėdyje buvo patvirtinta Švietimo ir mokslo ministerijos parengta eksperimentinė metodika.

Remiantis ja, penkiose eksperimentui pasirinktose savivaldybėse, bendrojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo finansavimas bus dalinamas taip: ugdymo lėšos skaičiuojamos ir skiriamos klasei, o lėšos mokymo reikmėms skiriamos kiekvienam mokiniui.

Tikimasi, kad tokia tvarka užtikrins mokykloms didesnį finansinį stabilumą ir adekvatumą, bei paskatins jas neperpildyti klasių, nes nereikės konkuruoti dėl kiekvieno mokinio krepšelio.

Tokios tvarkos privalumai pedagogams (be, galimai mažesnių klasių) yra mažesnė priklausomybė nuo mokinių skaičiaus klasėje ir (kaip teigia ŠMM) – didesnė laisvė vertinant mokinius, nes mokytojams nebereikės jaudintis dėl finansavimo pasikeitimo vienam ar keliems mokiniams išėjus iš klasės.

Atsižvelgiant į tai, kaip seksis eksperimente dalyvaujančioms savivaldybėms, vėliau bus sprendžiama ar šią švietimo įstaigų finansavimo metodiką verta pritaikyti visoms Lietuvos mokykloms.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnybos ir Švietimo ir mokslo ministerijos inf. Nuotr. Thomas Leuthard
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *