Darbo rinkos situacija rugsėjo mėnesį

2015-10-13

Rugsėjo mėnesį užfiksuotas didžiausias laisvų darbo vietų skaičius šiais metais, skelbia Lietuvos darbo birža. Nors teigiamus pokyčius galima sieti su prasidėjus rudens sezonui padidėjusiu darbuotojų poreikiu žemės ūkio srityje, tačiau lyginant tiek su ankstesniais mėnesiais, tiek su ankstesniais metais – teigiama tendencija vis vien pastebima.

Lietuvos darbo biržos duomenimis (sutr. – LDB) rugsėjo mėnesį darbuotojų paklausa toliau augo. Laisvų darbo vietų skaičius buvo aukščiausias šiais metais ir 8.4 proc. didesnis, negu praėjusiais metais tuo pačiu laiku – iš viso jis siekė 35.3 tūkst.

Daugiau galimybių pasirinkti norimą darbą turėjo augalininkystės ir gyvulininkystės darbininkai, slaugytojai, sandėliavimo darbuotojai, dailidės, staliai, verslo paslaugų agentai ir suvirintojai.

Tuo tarpu pardavėjų, vairuotojai (sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių), virėjai, dažytojai, siuvėjai, kepėjai, reklamos ir rinkodaros specialistai išlieka darbo rinkoje paklausiausi ir turintys daugiausiai galimybių rasti norimą darbą ar jį keisti.

Parengė Rūta Geležinė, Lietuvos darbo biržos inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.