Rengiamasi Socialinio Modelio klausymui

2015-10-19

Šį trečiadienį LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas rengia klausymus „dėl Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo projekto Nr. XIIP-3234ES ir jį lydinčių projektų“.

Renginyje dalyvausiantis LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžia, kad rengiantis diskusijai sunkiausias darbas – kiek įmanoma glausčiau pateikti kritiką, mat kritikuoti projektą tikrai yra dėl to.

„Net ir labai norėdami, per skirtą laiką nesugebėtume išsakyti visų momentų kurie Socialiniame modelyje mums atrodo nepriimtini. Tad rengiantis klausymams, sunkiausiu uždaviniu išlieka esminių principų identifikavimas ir pateikimas kiek įmanoma konkrečiau ir glausčiau“ – sako K. Juknis.

Verta pažymėti, kad skubant priimti modelį, Vyriausybė iš pradžių LR Seime užregistravo su socialiniais partneriais visai nesuderintą Socialinio modelio projektą. Vėliau Seimui buvo patiektas ir Trišalės tarybos „suderintas“ modelis, tačiau ir jame opiausi klausimai liko nesuderėti ir viso labo užfiksuoti kaip skirtingos pozicijos.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“  ir LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto inf. Nuotr.: twinkabauter / Foter / CC BY-NC-ND

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *