Socialinė įmonė įtariama neįgalių darbuotojų apgaudinėjimu

2015-10-28

LPS „Sandrauga“ atstovai dalyvavo susirinkime su socialinės įmonės darbuotojais sprendžiant susidariusią konfliktinę situaciją. Į profesinę sąjungą nariai kreipėsi prašydami padėti tarp darbuotojų kilusį smarkų susipriešinimą dėl gaunamo skirtingo atlygio už tą patį darbą. Tačiau „Sandrauga“ teisininkams pradėjus aiškinantis dirbančiųjų nesutarimų priežastis, paaiškėjo, kad socialinėje įmonėje galimai yra pažeidžiamos neįgalių darbuotojų teisės.

Nuo liepos 1 d. pakilus minimaliam mėnesio atlyginimai, vienoje socialinėje įmonėje dirbantiems sveikiems darbuotojams truputį pakilo atlyginimas. Tuo tarpu neįgalių darbuotojų pokyčiai nepalietė. Neįgalieji piktinosi, kad dirba taip pat, kaip ir sveiki žmonės, o už tai atlyginama jiems nėra. Tokia situacija išprovokavo darbuotojų susiskaldymą į dvi konfliktuojančias grupes.

Situacija pasidomėjus LPS „Sandrauga“ teisininkams, įmonės atstovė pateikė iš pirmo žvilgsnio įtikinamą paaiškinimą: nuo liepos 1 d. pakilo MMA, tuo tarpu neįgalūs socialinės įmonės darbuotojai uždirba daugiau nei MMA, todėl jiems kelti algų neprivaloma ir nėra galimybių.

Savaime suprantama, darbuotojų susiskaldymo toks paaiškinimas neišsprendžia, juolab, kad nesant materialinių galimybių kelti atlyginimus, neįgaliems darbuotojams galima atlyginti bei parodyti, kad yra vertinami, galima ir kitais būdais.

Tad „Sandrauga“ teisininkai toliau sprendė situaciją ir siūlė alternatyvius sprendimo būdus, kol netikėtai paaiškėjo kitas įdomus dalykas: išanalizavus negalių darbuotojų darbo sutartis ir atlyginimo lapelius susidarė įspūdis, kad … pilnas atlyginimas jiems niekada ir nebuvo mokamas.

Dėl šios priežasties ir buvo sušauktas vakar įvykęs susitikimas, kurio metu profesinės sąjungos atstovais su nariais aptarė tolimesnius veiksmus.  Kaip baigsis istorija istorija – informuosime vėliau.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *