Estijoje profesinės sąjungos atstovas atleistas už viešai išsakytus įsitikinimus

2015-10-31

Estijoje profesinės sąjungos atstovas buvo atleistas iš darbo krovos paslaugų įmonėje už, kaip įtariama, viešai išsakytus įsitikinimus. Siekiant palaikyti atleistą darbuotoją ir jį atstovaujančią profesinę sąjungą, internete paskelbta pasaulinė solidarumo akcija.

Estijos krovos paslaugų įmonės „Transiidikeskus AS“ darbuotojas ir minėtos įmonės profesinės sąjungos atstovas Sergey Mastepan (liet. sergėjus Mastepanas) darbą prarado, kaip įtariama, dėl savo įsitikinimų ir profsąjunginės veiklos.

Taip manoma todėl, kad atleidimas įtartinai nutiko iš karto po to, kai piketo metu S. Mastepan viešai prabilo apie prastas darbo sąlygas ir profesinių sąjungų narių diskriminaciją savo darbovietėje. Analogiškomis temomis jis yra kalbėjęs ir su šalies žiniasklaida.

Virš 20 metų minėtoje įmonėje pradirbęs darbuotojas, viešai prabilęs apie jo įmonėje pasitaikančius saugumo ir sveikatos reikalavimų, bei esminių darbuotojų teisių pažeidimus, buvo atleistas už menkaverčius ar suklastotus darbo sutarties „nusižengimus“. Tad profesinė sąjunga ėmėsi teisinių veiksmų, kad grąžintų jį į darbą.

Profesinės sąjungos pranešime taip pat yra pažymima, kad Sergėjus yra atsidavęs profesinės sąjungos aktyvistas, besistengiantis pagerinti profsąjungos narių darbo sąlygas Talino uoste. Būtent todėl negalima užmerkti akių prieš jo diskriminaciją ir būtina užtarti tai, kas yra teisinga – t.y. užtikrinti, kad Sergėjus atgautų darbą.

Palaikant atleistąjį profesinės sąjungos atstovą, organizuojama pasaulinė internetinė kampanija, kurios metu visi neabejingi diskriminacijai dėl narystės profesinėse sąjungose yra kviečiami išreikšti savo solidarumą.

 Tai padaryti kviečiama pasirašant ir išsiunčiant e-laišką. Tai padaryti galima čia.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis itfglobal.org. Nuotr.: Riku Kettunen / Foter.com / CC BY-NC-ND

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *