Panaikinta nuobauda automobilyje sėdejusiam patruliui

2015-10-30

Klaipėdos apygardos administracinis teismas panaikino Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliui skirtą tarnybinę nuobaudą dėl sėdėjimo tarnybiniame automobilyje. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkams pavyko įrodyti, kad pareigūnas tinkamai atliko savo pareigas, o sėdėjimas automobilyje – nėra nusižengimas.

Policijos pareigūnui tarnybinė nuobauda buvo skirta už tai, kad patruliuodamas nakties metu tarnybą vykdė ne stovėdamas greta tarnybinio automobilio, o sėdėdamas jo viduje. Nesutikdamas su tokia nuobauda, jis kreipėsi į LPS „Sandrauga“ teisininkus, o šie –  į teismą.

Pareigūną atstovavusi LPS „Sandrauga“ teisininkė pasakoja, kad Klaipėdos apylinkės teisme teko aiškintis, kokiomis aplinkybėmis patruliai tarnybos metu turi teisę įsėsti į tarnybinį automobilį,  bei įrodinėti, kad tarnybą vis dėl to jie atliko prideramai.

„Pastaruoju metu pastebime, kad policijos pareigūnams keliami itin aukšti reikalavimai, o tarnybinės nuobaudos skiriamos už tokius menkus „nusižengimus“, kad juos nusižengimais nelabai net negalima pavadinti.  Jau pradedame juokauti, kad netrukus turėsime  ginti neteisingai įkvėpusius, kreivokai žvilgtelėjusius ir šiaip, kažkam iš veido nepatikusius pareigūnus“ – atkreipia dėmesį LPS „Sandrauga“ pirmininkas K. Juknis, bei pažymi:

„Suprantame, kad tokioje svarbioje ir sudėtingoje tarnyboje kaip policija privalo būti taisyklės. Tačiau tokios bylos kaip ši, ar panašūs pavyzdžiai signalizuoja, kad artėjama prie visiško absurdo“.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.
Nuotr.: Valstspolicija / Foter.com / CC BY-NC-ND

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *