Atliktas patikrinimas Kėdainių GMP patalpose

2015-11-09

LPS „Sandrauga“ apsilankė Kėdainių PSPC GMP, kur įvyko susitikimas su įstaigos vadove, bei buvo atlikta patalpų apžiūra. Nors profesinės sąjungos atstovai buvo raminami, kad patalpų klausimu jau „važiuoja traukinys“, tačiau be direktorės žodžių, jokių tai patvirtinančių duomenų nėra. O patalpų būklė išties apverktina – savo darbe nuolatos už kitų žmonių sveikatą ir gyvybę kovojantys medikai priversti glaustis apipelijusiose, tarp garažų nugrūstose ir remonto prašyte prašančiose patalpose, galimai keliančiose pavojų jų pačių sveikatai.

Nors Kėdainių greitosios medicinos pagalbos darbuotojai dar prieš metus kreipėsi į rajono savivaldybę prašydami spręsti itin apleistų jų darbo patalpų problemą. Tačiau per šį laiką situacija mažai pasikeitė – patalpos vis dar šaltos, drėgnos, apstatytos senutėliais baldais, iki skylių nutrintu grindų laminatu, vietomis aprūdijusi santechnika, iš čiaupų bėgantis šaltas vanduo, o ant sienų – pelėsis.

Būtent pastaroji pastaroji problema kelia nemenką susirūpinimą tiek darbuotojams, tiek ir profesinės sąjungos atstovams. Darbuotojai teigia su šia problema jau mėginę kovoti patys, tačiau vien kosmetinių priemonių ir švaros čia jau nebeužtenka. Deja, siekiant įrodyti pelėsio keliamą žalą šiose patalpose tarnybos metu priverstų būti darbuotojų sveikatai, reikalinga išsamesnė ekspertizė.

Situaciją sunkina ir komplikuotas bendravimas su įstaigos vadovybe. Nors Kėdainių PSPC direktorė nuo profesinės sąjungos atstovų ir nesislapsto, tačiau problemų pripažinti taip pat neskuba. Šiandien profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai su ja susitiko pasikalbėti apie jau paminėtas patalpų būklės, bei darbuotojų priedų ir priemokų klausimus.

Tačiau nors ir buvo iš anksto informuota raštu, susitikimo metu direktorė nepateikė įstaigoje galiojančios priedų ir priemokų mokėjimo tvarkos ar informacijos dėl pavadavimų apmokėjimo. Vietoje to, „Sandrauga“ atstovai  buvo informuoti, kad šiuo metu įstaigoje nevykdoma kolektyvinė sutartis, nes direktorė susitikinėja su žmonėmis, t.y. 4 kartus per metus yra rengiami susitikimai. O paklausta, kodėl užuot vienu metu kalbėjusi su 60-70 žmonių, problemų nesprendžia teisiniu būdu (t.y. su darbuotojų atstovais) atsakė – tai tokia „demokratija“.

Dėl esamos situacijos nuspręsta kreiptis į steigėją – Kėdainių rajono savivaldybę, bei kitas valstybines institucijas.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.