Naujo Statuto aiškinimas

2015-11-12

Naujasis Vidaus tarnybos statutas įsigalios jau 2016 metų sausio 1 dieną, tačiau  iki šiol policijos pareigūnams informacijos apie iš esmės pasikeitusį pagrindinį teisės aktą galima rasti labai ribotai.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ 2015 m. spalio 23 d. raštais Nr. L-(Ž)-270, 271 „Dėl informacijos pateikimo“ kreipėsi į LR Vidaus reikalų ministeriją bei Policijos departamentą prašydama išsamios informacijos dėl naujojo Statuto taikymo bei aiškinimo pareigūnams.

Po LPS „Sandrauga“ raginimo tinkamai informuoti pareigūnus, LR Vidaus reikalų ministerijos bei Policijos departamento intranete pridėta rubrika „Naujas vidaus tarnybos statutas – sužinok atsakymus į rūpimus klausimus“. Čia pareigūnai nuo šiol gali užduoti klausimus, į kuriuos jiems atsakys Vidaus reikalų ministerijos bei Policijos departamento atstovai.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“  teisininkai atkreipia dėmesį, kad naujo Statuto  aiškinimo pareiga tenka darbdaviui. Tuo tarpu pagrindinė profesinės sąjungos funkcija yra kontrolė, taip siekiant užtikrinti, kad taikant naująjį Vidaus tarnybos Statutą nebūtų pažeisti mūsų narių interesai.

Dėl šios priežasties kviečiame aktyviai konsultuotis su „Sandrauga“ teisininkais ir pateikti savo nuomonę ar anksčiau paminėtos rubrikos užtenka, ar vis dėl to reikėtų organizuoti kitokius susipažinimo su nauju Statuto renginius (mokymus, seminarus, diskusijas, konferencijas). Mūsų kontaktai: (8-37) 20 65 97, info@sandrauga.lt

Klausimus apie Statutą VRM ir policijos departamento atstovams užduoti galite čia:

http://pd.policija.lt/index.php/teise/item/8421-naujas-vidaus-tarnybos-statutas-suzinok-atsakymus-i-rupimus-klausimus

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *