Socialinių reikalų ir darbo komitete toliau svarstomas Darbo kodekso projektas

2015-11-18

Nenumaldomai artėjant lapkričio 24-ąjai, LR Seimo komitetuose vis dar verda darbas svarstant „Socialinio modelio“ projektą. Šiandien šia tema vyksta svarstymai Socialinių reikalų ir darbo, bei Teisės ir teisėtvarkos komitetuose. Viename iš posėdžių dalyvaujantis LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pastebi, kad nors darbo kodekso pakeitimą supantis chaosas jau seniausiai nėra paslaptis, tačiau tebevykstančius darbus jau galima apibūdinti posakiu „kuo gilyn į mišką – tuo daugiau medžių“.

Šiandien LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vyko posėdis dėl „Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projekto“.

Posėdžio metu buvo svarstomos Seimo Teisės departamento pateiktos pastabos. Tiesa, gana naiviai atrodė Komiteto darbotvarkėje šiam tikslui skirtos 3 valandos, žinant, kad teisės departamentas yra pateikęs net 152 pastabas dėl teisės kodekso.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai nemažą dalį posėdžio taip pat skyrė ir tam tikrų sąvokų aiškinimuisi, pavyzdžiui, kilo ginčų dėl to, kas yra kolektyvinė sutartis, kas (darbo santykiuose) yra susitarimas ir pan.

Svarstymuose dalyvavęs Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis atkreipė dėmesį, kad tarp komiteto narių kilo ginčų, kaip turėtų būti svarstomi kitų Seimo narių ir socialinių partnerių (t.y.Trišalės tarybos) patiektos pastabos.

„Būtent per šį posėdį buvo labai aiškiai matoma, kokį chaosą sukėlė nesuderinto darbo kodekso pateikimas, bei koks neprognozuojamas rezultatas gali gautis, jei ir toliau bus lekiama ir verčiamasi per galvą, kad tik priimti darbo kodeksą per šią Seimo sesiją“ – pažymėjo K. Juknis.

Sekantis komiteto posėdis, skirtas darbo kodekso temai, yra numatytas ateinantį trečiadienį.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *