5 ilgiausiai atostogaujantys miestai

2015-12-06

Artėjant gruodžio mėnesio šventėms  Lietuvoje, daugelis jau pradeda mąstyti kaip praleis savo laisvas dienas. Įkvėpimui pasisemti, šiandien siūlome pasidairyti po pasaulio miestus, kurie atostogomis gali pasigirti visai neretai.

San Paulas, Brazilija

Nors šis miestas vietinių ir yra vadinamas darboholikų miestu, atostogų jo gyventojai turi į valias. Brazilijos įstatymai dirbantiesiems suteikia 30 apmokamų atostogų per metus, o pačiame San Paule jų vidutiniškai skiriama net 31 diena. Tačiau visomis atostogomis įprastai naudojasi tik valstybės tarnautojai ir parduotuvių, bei viešbučių darbuotojai. Visi kiti, kurie negali taip ilgai atitrūkti nuo darbų, ilgesnes atostogas taikosi pasiimti apie Kalėdas ir Naujuosius metus – tuo metu Brazilijoje yra vasara.

Roma, Italija

Apmokamos atostogos Romoje siekia 32 dienas, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos (12.5% bendro nedarbo lygmens ir 44% nedarbo tarp jaunimo) jas visas išnaudoti ryžtasi toli gražu ne visi gyventojai.

Lima, Peru

Be apmokamų 31 dienos atostogų, Limos gyventojai pailsėti gali ir valstybinių švenčių dienomis, kurių šioje šalyje yra 13.

Maskva, Rusija

Čia apmokamų atostogų skaičius taip pat siekia 31 dieną, taigi Maskvos gyventojai gali pasiimti trejas atostogas per metus. Dažniausiai renkamasi vienas atostogas pasiimti vasaros metu, kitas – gegužės mėnesį, o trečias – sausio mėnesį. Vietiniai vasaros atostogas dažniausiai išnaudoja tolimesnėms kelionėms (tarkime, į užsienį), o per kitas dvejas lieka arčiau namų.

Šis miestas triumfuoja ilgiausiai atostogaujančių miestų sąraše su netgi 34 metinių atostogų dienomis. Ir šiame skaičiuje net nėra įskaičiuotos 20 valstybinių švenčių dienų, kurios taipogi yra nedarbo dienos. Dažniausiai savo gausias atostogas gyventojai renkasi išnaudoti vasarą – kuomet šalyje oro temperatūra pakyla 40 laipsnių ir dėl oro temperatūros yra uždaromos mokyklos. Tad nenuostabu, kad, tie kurie gali, savo gausias atostogas šiuo metu išnaudoja kelionėms į  vėsesnius kraštus.

Parengė Rūta Geležinė, pagal bbc.co.uk.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *