Naujojo darbo kodekso svarstymai: nutarta atsisakyti neterminuotų darbo sutarčių

2015-12-09

LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiandien toliau svarstė „Socialinio modelio“ projektui priklausančio naujo darbo kodekso projektą. Išsiskyrus komiteto narių nuomonėms dėl nenustatytos apimties darbo sutarčių įteisinimų, šią nuostatą nutarta išbraukti iš projekto.

Nenustatytos apimties darbo sutarčių įteisinimo įdėjai palaikymą jau ankstesniuose klausymuose stipriai palaikė darbdavių organizacijų atstovai. Jie teigė, kad tokios sutartys būtų naudingos įmonėms, kurių veikla yra smarkiai priklausoma nuo sezoniškumo, tad ir darbuotojų skaičiaus poreikis yra kintamas.

Tuo tarpu Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžia, kad tokia nuostato darbo kodekse darbuotojams atsilieptų neigiamai, nes pagal tokią sutartį darbuotojas lieka neapdraustas dėl ateities darbe.

Toks neapibrėžtumas taip pat sudaro prielaidas kilti įvairioms, su darbo vietos apsaugos nebuvimu, tiesiogiai ir netiesiogiai susijusioms komplikacijoms, pradedant nuolatine baime prarasti darbą, baigiant apsunkintomis galimybėmis gauti banko paskolą ar derinti šeimos ir darbo interesus.

LPS „Sandrauga“ inf. Nuotr.:Sebastiaan ter Burg, Creative Commons license

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *