Pavojai kelyje su kuriais dažniausiai susiduria tolimųjų reisų vairuotojai

2015-12-17

Tarp pavojų, kuriuos kelyje patiria tolimųjų reisų vairuotojai rikiuojasi „traukinukai“ ir „žirklės“, skelbia draudėjai. Nors šie pavadinimai galbūt ir skamba nerimtai, tačiau tokių eismo įvykių padariniai  gali būti ir labai rimti.

Viena šalies draudimo bendrovė išplatino pranešimą spaudai, kuriame apžvelgė dažniausiai nutinkančių avarijų tipų, sukeliančių didžiausias žalas.

Kaip ir galima tikėtis, tarp šių tipų atsidūrė nuvažiavimas nuo kelio, nutinkantis kai vairuotojas bando išvengti susidūrimo su staigiai į kelią išbėgusiu žmogumi, žvėrimi, išvažiavusiu automobiliu ar kita kliūtimi, arba per greitai įvažiuoja į „aštrų” posūkį ir nebesuvaldo mašinos.

Ten pat minimi „traukinukais“ vadinami eismo įvykiai, kuriuose susiduria eilė mašinų. Tokiais atvejais, dažniausiai pirmoji transporto priemonė pradeda staigiai stabdyti, iš paskos važiuojantys sunkvežimiai nespėja laiku sustoti. Šios avarijos tampa itin pavojingomis, kai „traukinukyje“ atsiduria ne viena, o kelios sunkiasvorės mašinos.

Tuo tarpu „žirklėmis“ vadinamas nutikimas, kai vilkikas susiglaudžia su puspriekabe šonais. Taip atsitinka dėl slidaus kelio sumėčius vilkiką, tuo metu kai pakrauta ir sunki priekaba stumia apsisukusį vilkiką. Daug tokių įvykių nutinka dėl slidžios kelio dangos, lyjant arba žiemą.

Pranešime taip pat aptariame ir džiuginanti tendencija, jog vis daugiau tolimųjų reisų pervežimais užsiimančių įmonių atnaujina savo transporto priemones ir jas apdraudžia draudimo bendrovėse, užuot tikėjęsi, kad netikėtus nuostolius atlygins darbuotojai.

Parengė Rūta Geležinė, remiantis BTA inf.