Kalėdiniai įmonių vakarėliai: kam jų reikia?

2015-12-20

Gera žinia – britų mokslininkai nustatė, kad Kalėdiniai įmonių vakarėliai yra naudingi! Nors tyrimai rodo, kad Kalėdinius vakarėlius rengia vis dar mažiau (ypač mažųjų) įmonių nei prieš ekonominę krizę, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ši investicija atsiperka.

500 įmonių apklausa atskleidė, kad atsigaunant po ekonominės krizės, vis daugiau įmonių prisimena Kalėdinių vakarėlių tradicijas ir šiemet juos ketina rengti apie 72 proc. Didžiosios Britanijos firmų. Palyginimui, 2009 metais tokių įmonių buvo tik 1 iš 10-ies.

Tačiau maži verslai šioje srityje dar atsilieka. Kalėdinius vakarėlius šiemet organizuoja tik 62 procentai mažų įmonių, o šventėms išleisti jos planuoja skirti mažiau lėšų, nei didesnės įmonės: vidutiniškai po 32 svarus sterlingų asmeniui (t.y. maždaug 10 svarų/asm. mažiau, nei didesnės įmonės).

Mažos įmonėms Kalėdiniai vakarėliai visų pirma yra finansinė našta, su kuria ne kiekviena gali susidoroti. Be to, mažoms įmonėms sunku rasti laiko pasilinksminimui, nes paprastai prieš Kalėdos jos būna „užverstos darbu“.

Vis dėl to, laikas ir išlaidos atsiperka, sako Londono universiteto koledžo verslo psichologijos ekspertas dr Dimitrios Tsivrikos, kuris taip pat teigia, kad:

„Tyrimai parodė, kad suteikiant darbuotojams teigiamą paskatinimą – atlygimo ar grįžtamojo ryšio forma – sustiprina jų įsitraukimą į bendrą veiklą, o tai savo ruožtu gerina  veiklos rezultatus. Tokiu būdu, Kalėdų vakarėlį galima vertinti kaip atlygį už per metus įdėtą darbą“ – sako jis.

„Be to, vienas iš būdų išlaikyti darbuotojus yra suteikti jiems teigiamų prisiminimų apie darbovietę, o tam, vėlgi, gali puikiai pasitarnauti Kalėdų vakarėlis. Ir dar – kolegos, turėdami galimybę daugiau pabendrauti ne oficialioje aplinkoje, kuria teigiamus tarpusavio santykius ir pasitikėjimą vieni kitais,  o tai vėliau leidžia jiems geriau bendrauti ir atlikti savo užduotis darbo vietoje“ – priduria Dr. D.Tsivrikos.

Parengė Rūta Geležinė, pagal The Guardian inf. Nuotr.: CapturePlay via Foter.com / CC BY-ND

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *