Kauno miesto savivaldybės užmojai sumažėjo

2015-12-29

Šiandien vykusiame Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo nuspręsta sumažinti vykdomos reorganizacijos mastus ir vietoje 156 (kol kas) pasitenkinti 132 darbuotojų atleidimu. Ir žinoma, be profsąjungų pakeiksnojimo šįkart neapsieita. 

Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė pristabdyti arklius su reorganizacija ir vietoje 20 procentų savivaldybės administracijos darbuotojų atleidimo kol kas apsiriboti 16 proc.

Nors ši išimtis darbo vietas išsaugo tik 24 žmonėms, apie savivaldybės internetiniame puslapyje neapsieinama be paskaičiavimų, kiek MILIJONŲ (nei vieno, beje) dėl to nepavyks sutaupyti ir netiesioginių pasikeiksnojimų profsąjungų linkme.

Ten pat LR įstatymai, užtikrinantys profesinių sąjungų renkamųjų organų narių papildomą apsaugą nuo diskriminacijos ir neteisėtų atleidimų (tie, kurie yra buvę viešais nariais dirbdami UAB’uose, žino ką tai reiškia) vadinami „įstatymų spragomis“, o pačioms profsąjungoms metamas nesąžiningo žaidimo šešėlis užsimenant apie piktnaudžiavimą šia įstatymų nuostata.

Savaime suprantama, kaip ir kodėl taip nutiko, kad savivaldybė nusprendė atleisti tiek daug būtent profsąjungų renkamųjų organų narių – neužsiminta. Bet, matyt, vykstantys teisminis ginčas su LPS „Sandrauga“, dėl tos pačios reorganizacijos, su tuo neturi nieko bendro.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *