Įvykoje pirmasis posėdis byloje prieš UAB „Danbalttrans“

2015-12-31

Nors tarp Kalėdų ir Naujųjų metų daugelis atitrūksta nuo kasdienių darbų ir bent jau mintimis gyvena švenčių ritmu, kai kur darbas toliau virė. Šiuo metu Klaipėdoje įvyko pirmasis bylos tarp UAB „Danbalttrans“ ir profesinės sąjungos „Sandrauga“ nagrinėjimo posėdis.

Nesutarimas tarp profesinės sąjungos ir tarptautiniais pervežimais užsiimančios bendrovės kilo dėl nepateiktos informacijos apie darbo užmokesčio mokėjimo sistemą.

Kaip paaiškėjo posėdžio metu, bendrovės nuomone, darbuotojų darbo užmokestis yra paslaptis, savo mastu prilygstanti valstybinei paslapčiai.

Tuo tarpu „Sandrauga“ atstovai pažymi, kad atstovaudami įmonės darbuotojus jie privalo būti supažindinami su informacija, turinčia tiesioginės įtakos darbuotojams.

Kaip pasakoja posėdyje dalyvavęs LPS „Sandrauga“ pirmininkas, teisininkas Kęstutis Juknis, jį nustebino bendrovės advokato požiūris apie profesinių sąjungų veiklą:

„Susidaro įspūdis, jog bendrovę (ar jos advokatą) nuoširdžiai nustebino, kad darbuotojai gali įstoti į profesinę sąjungą be įmonės sutikimo. Gal jie dar tikisi, kad profsąjunga bus ne darbuotojų gynėja, o pagalbininkė darbdaviui?“

Kaip spręsis šis ginčas, informuosime eigoje. Sekantis posėdis numatytas sausio 18 d.

LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *