Jungtinėje Karalystėje streikavo gydytojai

2016-01-16 

Praėjusią savaitę Didžiojoje Britanijoje pirmą kartą per 40 metų streikavo gydytojai. Ir nors gydytojų – rezidentų streiku pirmiausiai buvo siekiama apsaugoti pacientų gyvybes atkreipiant dėmesį į rimtas sveikatos apsaugos problemas šalyje, kaip ir visuomet streikų atvejais, atsirado daug nepatenkintų. 

Praėjusį antradienį, t.y. sausio 12 d., Anglijos gydytojai- rezidentai surengė paros trukmės streiką, taip protestuodami prieš nutrūkusias derybas su šalies Vyriausybe dėl geresnių darbo sąlygų. Tuo metu pacientams buvo teikiamos tik skubios medicininės pagalbos paslaugos.

Nesutarimai tarp gydytojų profesinių sąjungų ir šalies vyriausybės kilo dėl vyriausybės mėginimų keisti gydytojų rezidentų darbo sąlygas. Nors vyriausybė ir pabrėžia, kad jos siūlomame plane numatyti 11 procentais didesni atlyginimai, gydytojus atstovaujančios profesinės sąjungos atkerta, kad iš tiesų gydytojų darbo sąlygos prastėtų, o didesnius atlyginimus gautų tik naktimis ir savaitgalio naktimis dirbantys rezidentai – tokiu būdu skatinant jaunų medikų persidirbimą, tai netrukus sukeltų neigiamas pasekmes ir jų pacientų sveikatai, bei gyvybei.

Ir nors vienos apklausos bendrovės atliktas visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, kad net 66 procentai anglų palaiko streikuojančius gydytojus, o jų neremia viso 16 procentų, socialiniuose tinkluose ir viešojoje erdvė besipiktinančiųjų streiku ir dėl jo atšauktomis planinėmis operacijomis vis dėl to atsirado nemažai.

Reaguodamas į socialiniuose tinkluose liejamą pasipiktinimą ir karčius žodžius medikams, vienas jaunas medikas išplatino netrukus žaibiškai išpopuliarėjusią žinutę, kurioje aiškiai ir suprantamai išdėstė kodėl streikuoja rezidentai. Žemiau pateikiame žinutės nuotrauką ir vertimą:

“Taigi, aš negalėjau šiandien streikuoti, nes esu iškviestas teikti skubią pagalbą. Dirbą pradėjau prieš 15 valandų ir šiuo metu laukiu kada galėsiu į operacinę vežti smarkiai ir pavojingai kraujuojantį pacientą. Aš laukiu, nes mano kolegos jaunesnieji gydytojai, kartu su operacinės komanda, kątik išgelbėjo vidinį kraujavimą patyrusią jauną merginą ir dabar pabaiginėja darbą.
Jei kam nors streiko metu mūsų tikrai reikės – visi esame čia. Netikėkit tomis nesąmonėmis, kurias Murdoko pasekėjai tauzija apie nesaugumą ir dėl streiko prarastas gyvybes. Tai visiškos nesąmonės. Niekas nesiskundė, kai teikėme tik skubią pagalbą (per bet kurią valstybinę šventę) Karališkųjų vestuvių dieną.
O nuo rugpjūčio aš uždirbsiu 2.35 svarus už šį darbą, tad verčiau jau pradėsiu kaupti moet [past.- šampano rūšis], kol dar išgaliu…

Parengė Rūta Geležinė, remiantis hellou, anglija today ir kt. inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *