Prasidėjo „visa informacija yra slapta“ bylos negrinėjimas

2016-01-19

Toliau tęsiasi bylos tarp LPS „Sandrauga“ ir įmonės UAB „Danbalttrans“ nagrinėjimas dėl informacijos pateikimo. Teisminis ginčas kilo po to, kai aktualios informacijos raštu paklaususi profesinė sąjunga, vietoje jos sulaukė pasvarstymų neva darbuotojų darbo užmokesčio mokėjimo principai yra „slapta informacija“.

Kaip jau esame rašę anksčiau, nesutarimas tarp profesinės sąjungos ir tarptautiniais pervežimais užsiimančios bendrovės į teismą persikėlė dėl nepateiktos informacijos apie darbuotojų darbo užmokesčio mokėjimo sistemą.

Pirmojo teismo posėdžio metu dėstę požiūrį, jog  darbuotojų darbo užmokestis savo mastu prilygsta valstybinei paslapčiai, įmonės atstovai savo nuomonės laikėsi ir toliau. Tiesa, paskutinio posėdžio metu jau buvo dėstomi argumentai, kad visa informacija, susijusi su įmonės veikla, yra slapta – įskaitant darbuotojų skaičių, metinę apyvartą, bendrovei priklausančių automobilių skaičių bei kitą informaciją … šiaip jau skelbiamą internete. Viešai !

Tuo tarpu „Sandrauga“ atstovai dar kartą pažymėjo, kad atstovaudami įmonės darbuotojus jie privalo būti supažindinami su informacija, turinčia tiesioginės įtakos darbuotojams, paaiškino įmonės atstovams pagrindinius profesinių sąjungų veiklos principus, bei kur su jais galima susipažinti (LR Profesinių sąjungų įstatyme).

Byla tęsiasi Klaipėdos miesto apylinkės teisme, kuris verdiktą skelbs š.m. vasario 1 d.

Parengė Rūta Geležinė, LPS „Sandrauga“ inf.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *